Що робити, щоб не заводилися жучки в крупі: ТОП-5 перевірених порад

Гречка, перловка, рис або пшоно - крупи, з яких можна зварити смачну кашу. Єдиний нюанс - іноді в таких продуктах заводяться непрохані гості. Маленькі жучки або моль - неприємний сюрприз, від якого не застрахована навіть найдосвідченіша господиня, передають Патріоти України.

Для того, щоб покупка радувала вас потенційно смачною стравою, а не наявністю "шкідників", дотримуйтесь простих рекомендацій:

  • Купуючи в магазині упаковку крупи, звертайте увагу на стан зерен. Перевіряйте, чи немає там злиплих частинок, жучків або дрібної павутини. Наявність таких нюансів не дозволить крупі жити довго, навіть якщо ви забезпечите їй найкращі умови.
  • Не запасайтеся крупами "про запас". Немає ніякого сенсу купувати такі продукти мішками, навіть якщо вас приваблює слово "акція". Такий варіант підходить тільки для жителів приватних будинків, де є спеціальна комора.
  • У кухонному шафці для зберігання крупи, вибирайте полку, де всі банки будуть на виду. Ставити ємності і такою продукцією потрібно подалі від раковини або плити.
  • Вибирайте ємності одного розміру - так ви будете знати, які крупи у вас є, а яких немає. Більш того, важливо постійно інспектувати шафку на предмет комах і перебирати крупи.
  • Пам'ятайте, що сипучі, придбані в магазині, зберігаються не довше декількох місяців. Таким чином, для сім'ї з трьох осіб 1-2 пачок крупи вам вистачить на 3-4 місяці.

Для того, щоб продовжити термін придатності сипучих, регулярно провітрюйте комору, стежте за рівнем вологості, розділяйте її на різні сектори для продукції і перевіряйте на відсутність молі, мишей або жучків.

Чи можна зберігати крупи в холодильнику - вибираємо ємність і місце

З досвіду наших мам і бабусь ми знаємо, що можна зберігати крупи в полотняних мішечках. Цей спосіб не підходить, якщо вам потрібно, щоб продукція залишилася цілою і неушкодженою.

Розберемося, де найкраще зберігати крупи:

  • Скляні банки - ідеальний варіант. Обсяг - мінімум літр. Кришка повинна закриватися щільно, бажано вибирати банки однакового розміру.
  • Металеві ємності - в якості альтернативи. У них крупа теж може зберегтися надовго, єдиний недолік - їх непрозорість. Тобто, визначити, що всередині, буде непросто.

Не варто використовувати для зберігання круп:

  • Пластикові контейнери. Штучний матеріал погано впливає на продукцію і часто господині помічають, що на крупі утворюється "мучка" - крохмальний пил.
  • Фабричну упаковку - тобто, пакет, в якому ви принесли крупу з магазину. Якщо вже ви не купили спеціальні ємності для такої продукції, закривайте крупу прищіпкою або скріпкою і намагайтеся купувати коробки маленьких розмірів.

Судячи з відгуків господинь, зберігати крупи в холодильнику - не найкраща ідея. По-перше, вони займають там багато місця. По-друге, можуть відволожитися через конденсату, який утворюється в холодильній камері.

Якщо вам потрібно - можете ненадовго залишити там пачку з крупою, щоб охолодити її, але вибирати холодильник, як постійне місце проживання для сипучої продукції - ні

Це може здивувати! Учені з’ясували, як насправді гаджети впливають на сон

неділя, 6 квітень 2025, 18:10

Учені з’ясували, що звичка користуватися ґаджетами перед сном і одразу після значно збільшує ризик безсоння і скорочує тривалість сну, передають Патріоти України. У дослідженні, що охопило понад 45 000 молодих людей у Норвегії, було виявлено, що кожна ...

Де сидіти в машині, щоб вижити в разі ДТП - дієві поради

неділя, 6 квітень 2025, 7:22

Багато водіїв і пасажирів навіть не замислюються над тим, яке місце в машині може виявитися найнебезпечнішим під час аварії. Однак дослідження показують, що розташування в салоні має вирішальне значення для виживання у разі ДТП. Про це пише «SUV News»,...