Колись пиття під час їжі було нормою, і ніхто над цим навіть не задумувався. Однак останнім часом з'явилася думка, що пити під час їжі не варто. Що в цьому правда? Дієтологи висловилися з цього приводу, інформує Ukr.Media, передають Патріоти України.
Здорове харчування набагато складніше, ніж може здатися. За роки навколо цієї теми накопичилося багато міфів, які ми часто передаємо далі. Весь час з'являються нові результати досліджень, що спростовують попередні переконання. Багато суперечностей викликає, наприклад, пиття під час їжі.
Чи це полегшує травлення, чи може його порушити? Експерти розвіяли популярний міф і пояснили, яких напоїв ми не повинні споживати під час їжі та чому.
Деякі стверджують, що пиття води під час їжі шкодить травленню — чи це лише черговий міф? Хоча рідини дійсно проходять через травну систему швидше, ніж тверді речовини, вони не впливають на швидкість травлення твердої їжі ані на розрідження шлункової кислоти.
Чи це означає, що пиття під час їжі нічого не змінює? Не зовсім. Рідини можуть поліпшити травлення, оскільки допомагають розкладати великі шматки їжі, полегшуючи їх ковзання з стравоходу до шлунку. Вони також сприяють плавному переміщенню їжі, запобігаючи здуттю живота та запорам.
Пиття води під час їжі може також допомогти в перерві між прийманнями їжі, даючи вам момент, щоб перевірити сигнали голоду та ситості. Це може запобігти переїданню і навіть допомогти у втраті ваги.
Дієтологи застерігають від споживання алкоголю під час їжі. Він зменшує секрецію слини на 10-15% за одиницю алкоголю та ускладнює травлення.
Є ще одне популярне питання, чи не розтягуємо ми собі шлунок, коли п'ємо під час їжі? Вода швидко залишає шлунок, більше розтягує його тверда їжа, ніж рідина. Звичайно, якщо ми не п'ємо літрами, а лише малими ковтками. В деяких випадках пиття води під час їжі не рекомендується. Це стосується, наприклад, осіб після баріатричних операцій.
Якщо у вас не має алергії, кисломолочні продукти, особливо кефір та йогурт, можуть бути корисними для кишківника. А при непереносності лактози також є шанс знайти альтернативу, але краще попередньо проконсультуватися з гастроентерологом, передають Патр...
Бобові (квасоля, сочевиця, арахіс, нут, горох) багаті білками, що допомагають шкірі регенерувати і довше залишатися молодою. Про користь бобових у раціоні розповіла дієтологиня Оксана Скіталінська, передають Патріоти України. За її словами, бобові мают...