Сяятимуть чистотою! Як позбутися від чайного нальоту на чашках і термосі

Дубильні речовини в складі чаю - причина, через яку на чашці з'являється наліт. Коли такі компоненти вступають у реакцію з теплою водою, утворюється плівка, яка, при нахилі чашки, осідає на стінках, передають Патріоти України.

Чи небезпечний чайний наліт - відповідь лікарів

Плівка з дубильних речовин і води залишається на чашці і, якщо її відразу не помити, то з часом наліт стане темніше і твердіше. Чим довше ви будете ігнорувати його присутність - тим важче виявиться потім від нього позбутися.

Насправді, дубильні речовини в складі чаю взагалі не небезпечні, а навпаки, корисні для здоров'я. Лікарі кажуть, що регулярне вживання чаю допомагає людині позбутися від токсинів, зміцнити судини і підвищити настрій. Крім того, дубильні речовини мають протизапальний і антибактеріальний ефект.

Чим відмити наліт від чаю в металевому термосі або чашці - поради

Те, що чай і речовини, що містяться в ньому, корисні, а не шкідливі, не означає, що кружки і термоси можна не мити тижнями і місяцями. Такий наліт псує зовнішній вигляд посуду і змінює смак свіжозавареного чаю.

Для того, щоб швидко відмити чашку або термос, можна скористатися народними засобами:

  • содою - 1 ст. л розвести водою до стану кашки, натерти нею ємність з нальотом, потім вимити чистою водою;
  • лимонною кислотою - засипати 1 ч. л в посуд, залити окропом, почекати 2-3 хвилини, потім вимити чашку;
  • оцетом - 1 ст. л оцту розвести в 200 мл води, вилити розчин в кухоль, залишити на 5 хвилин і вимити з миючим засобом;
  • сіллю - натерти продуктом дрібного помелу чашки, а потім обполоснути водою.

В якості альтернативи можна використовувати і часточку лимона - якщо натерти нею ємність, яка покрилася темним нальотом, і залишити на 5 хвилин, то, обполіскуючи таку чашку теплою водою, ви побачите, що вона стала набагато чистіше.

Якщо ви хочете запобігти появі чайного нальоту на гуртках або термосі, не залишайте брудний посуд, а відразу мийте його. Тим більше не варто наливати чай або каву в такі ємності повторно - наступний шар нальоту буде ще товщим, а відмити його виявиться складніше.

Зовсім не стрес! Названо основні фактори, які спричиняють близько 80% випадків інсульту

субота, 22 лютий 2025, 9:20

Інсульт – надзвичайно поширений стан. Щороку з інсультами в Україні госпіталізують понад 145 тисяч осіб. Передумови, що значно підвищують ризик виникнення цього стану, медики називають факторами ризику, передають Патріоти України. "Ефективна профілакти...

Водіям на замітку! Як захистити лобове скло та двірники авто від обледеніння

субота, 22 лютий 2025, 8:50

У холодну пору року лобове скло автомобіля швидко покривається льодом, а двірники примерзають. Уникнути цього допоможе простий спосіб, для якого не потрібні спеціальні засоби – лише речі, які є майже в кожному домі. Про це повідомило видання The Sun, п...