Сон без подушки: Користь та перестороги, все про вплив на хребет і поставу

У той час як деякі люди люблять спати на великій пухнастій подушці, іншим це незручно. У вас може виникнути спокуса спати без неї, якщо ви часто прокидаєтеся з болем у шиї чи спині.

Є деякі переваги сну без подушки. Однак вони не є універсальними. Сон без подушки може допомогти, лише якщо ви спите в певній позі.

З'ясуємо плюси та мінуси сну без подушок, а також вислухаємо поради, як це робити правильно.

Переваги сну без подушки

Подушки призначені для утримання хребта в нейтральному положенні. Вони вирівнюють вашу шию з рештою тіла, що підтримує правильну поставу.

Таким чином, дослідження зосереджені лише на найкращому типі подушки для постави. Вчені не досліджували, як саме сон без подушки впливає на хребет.

Але людям, які сплять на животі, може бути корисно відмовитися від подушки.

За даними медичного центру Університету Рочестера у США, сон на животі ставить хребет у неприродне положення. Це тому, що більша частина вашої ваги припадає на середину вашого тіла. Це додає навантаження на спину та шию, тому хребту важко зберігати свій природний вигин.

Сон без подушки може тримати голову рівною. Це може зменшити навантаження на вашу шию та сприяти кращому вирівнюванню.

Але це не стосується інших позицій сну. Якщо ви спите на спині або на боці, сон без подушки може принести більше шкоди, ніж користі. Найкраще використовувати подушку, щоб зберегти хребет нейтральним.

Недоліки сну без подушки

Погана постава

У всіх показах, крім "на животі", спати без подушки погано. Це ставить хребет у неприродну позу та напружує суглоби й м'язи.

Біль у шиї

Якщо ви спите на животі, відмова від подушки допоможе вашій шиї залишатися в більш природному положенні.

В інших положеннях це може погіршити або викликати біль у шиї. Це тому, що під час сну на спині або на боці ваша шия надмірно розгинається. Без подушки вона буде залишатися в такому положенні всю ніч.

Крім того, навантаження на м'язи шиї розподілятиметься нерівномірно. У вас більше шансів відчути біль у шиї, скутість і головний біль.

Для чого потрібно Seo просування сайту

середа, 8 лютий 2023, 19:05

Seo просування сайту — це комплекс заходів, спрямованих на підвищення позицій вебресурсу в пошуковій видачі. Для досягнення максимального ефекту пошукову оптимізацію необхідно впроваджувати ще на етапі розробки сайту. Процес довготривалий, складний та ...

Як зварити червоний буряк, щоб він не втратив колір - хитрість, про яку варто знати

середа, 8 лютий 2023, 18:52

Буряк використовується для приготування різних страв. Часто перед цим його потрібно зварити. Здавалося б - що тут важкого? Але, якщо робити це в звичайній каструлі, він може стати менш червоним. Читайте в матеріалі ТСН.ua, як зварити буряк, щоб він не ...