Нове дослідження показало, що нічні "сови" більш схильні до депресії, ніж ранкові "жайворонки". Також вони значно більше піддаються стану підвищенного хвилювання, яке часто пов’язане з депресією. В ході дослідження науковцями з Університету Суррея (Англія) було опитано 546 студентів. Вони спостерігали за режимом сну, уважністю, роздумами, вживанням алкоголю та загальним станом психічного здоров’я, пише The Sun, передають Патріоти України.
За словами вчених, останнє дослідження підтвердило результати попередніх, які свідчили про те, що люди більш схильні хвилюватися і роздумувати наприкінці дня. При цьому, "жайворонки" частіше діяли уважно, усвідомлюючи свої емоції та думки, а "сови" мали гіршу якість сну.
"Оскільки багато молодих людей мають погане психічне здоров’я, результати дослідження є особливо важливими: багато молодих дорослих, як правило, не сплять допізна, то ж варто використати ці результати та вжити заходів, щоб зменшити ризик розвитку депресії у них", – говорять автори дослідження.
Також науковці уточнюють, що режим дня, коли людина лягає пізно і спить довго, збільшує можливість розвитку серцевих захворювань, бо серце і кровоносні судини регулюються циклом сну і неспання. Крім того, за словами американських вчених, нічні сови частіше хворіють на діабет 2 типу, ніж ті, хто лягає спати рано. Річ у тому, що "сови" менш активні вдень і гірше використовують жир для отримання енергії. Це призводить до накопичення жиру, і, як наслідок, можливого розвитку діабету 2 типу та серцево-судинних захворювань.
21 квітня за новим стилем (4 травня за старим) вшановують пам'ять священномученика Януарія, мучеників Прокла, Феодора і Фавста, а також патріарха Максиміана Константинопольського. За старим юліанським календарем сьогодні вшановують апостола від сімдеся...
Крашанки або писанки є одним з головних атрибутів Великодня. Зазвичай, це зварені яйця, які розмальовані різними візерунками. Такі яйця за кімнатної температури рекомендують зберігати недовго., передають Патріоти України з посиланням на ТСН. У холодиль...