Чому деякі з нас прокидаються з вовчим апетитом, а інші - не можуть й думати про їжу? Причин може бути більше, ніж просто рання вечеря або пізній перекус. Ось чотири несподівані фактори, що впливають на ранковий голод, передають Патріоти України.
Якщо у вас багато м’язової маси або ви активно займаєтеся спортом, ваш організм спалює більше калорій навіть під час сну. Тому вранці вам може хотітися їсти частіше, ніж іншим.
“Швидкий метаболізм — більше витрат енергії, менше відчуття ситості”, — пояснює дієтологиня Кімберлі Віманн.
Проблеми з рівнем цукру в крові, зокрема діабет, можуть викликати голод вранці — через так званий «феномен ранкової зорі», коли рівень глюкози підвищується після пробудження. Також апетит можуть посилювати деякі препарати: стероїди, антидепресанти, антигістаміни та ліки від мігрені.
Нестача сну змінює рівень гормонів, що регулюють апетит (грелін і лептин). Через це мозок гірше контролює відчуття голоду, і ви можете прокидатися дуже голодними.
У дослідженнях жінки, які спали менше норми, їли більше — особливо солодкого.
З віком ми гірше відчуваємо голод і спрагу. До того ж метаболізм уповільнюється, тому потреба в калоріях знижується. Але це не означає, що сніданок не потрібен. Навпаки, легкий ранковий прийом їжі може покращити самопочуття та концентрацію.
Оптимальний вибір — поєднання білка і складних вуглеводів. Це надовго дає ситість і стабільний рівень енергії.
Приклади поживного сніданку:
На ваш ранковий апетит впливають: метаболізм, якість сну, вік і здоров’я. Незалежно від того, наскільки ви голодні, сніданок із білком і клітковиною — це завжди хороший початок дня.
Власники iPhone часто дивляться на прогноз погоди у стандартному застосунку Apple і вважають, що відсоток поруч з дощовою іконкою - це ймовірність опадів. Але виявляється, цей показник має зовсім інше значення, передають Патріоти України. Як повідомляє...
Сніданок вважається основою правильного харчування, але дієтологи попереджають: не все, що виглядає корисним, справді таким є. У багатьох популярних сніданках ховається надмірна кількість доданого цукру та інших інгредієнтів, які можуть шкодити здоров’...