ТОП-6 правил смачного холодця, який завжди виходить

У минулі часи уявити собі застілля без холодця було складно. За популярністю ця страва поступалася, мабуть, лише вінегрету, передають Патріоти України

Холодець популярна страва і сьогодні, але деякі господині готують його рідко – не завжди вдається. Розкажемо, як зробити так, щоби вдавалося.

Подробиці

Раніше холодець готували в основному взимку. На те було кілька причин: і домашніх тварин частіше відправляли на бійню, і холодильників, як відомо, ще не було.

Тепер все просто, а завадити може лише відсутність досвіду та помилки у приготуванні.

Правило №1. Пропорції

Холодець не застигне або буде не таким смачним, якщо в ньому порушено баланс між м’ясом і бульйоном. Насправді, що більше м’яса, то швидше холодець розвалиться чи розповзеться. Недарма для приготування страви купують гомілку, яка робить бульйон клейким та наваристим. Вдалим є співвідношення: на 2-2,5 кг гомілки (або кісток) максимум 1,5 кг м’яса у чистому вигляді.

Правило №2. Замочування

М’ясо і кістки потрібно замочити на 2-3 години, щоб воно очистилося від продуктів, що містяться в ньому.

Правило №3. Перший бульйон

Професіонали часто говорять про те, що перший бульйон потрібно виливати у раковину. Вважається, що так можна позбутися шкідливих речовин, якими могли годувати тварину, а також позбутися зайвого жиру.

Робиться це просто: після того, як закипить вода з м’ясом, зніміть піну, дістаньте м’ясо, злийте воду, вимийте каструлю і наберіть свіжу воду. Потім продовжуйте варити на слабкому вогні під кришкою.

Правило №4. Спеції

Усі добавки потрібно класти в бульйон наприкінці варіння. Морква та цибуля додається десь через 5 годин від початку варіння. Ще через півгодини можна покласти сіль та перець, лавровий лист та часник.

Правило № 5. Час варіння

Свинину слід варити 6 годин після закипання. Яловичину – 6-8 годин. Курка буде готова через 3-4 години.

Холодець із м’ясного асорті готується близько 7 години.

Правило № 6. Охолодження

Найкраще холодець буде остигати і застигати при температурі 6-8 градусів вище нуля.

А ви це знали? Чому досвідчені городники саджають редиску тільки восени

п’ятниця, 22 листопад 2024, 13:00

Осіння посадка редиски має безліч переваг, які принесуть гарний урожай та міцні рослини. Як саме треба правильно саджати редиску під зиму та які нюанси треба знати? РБК-Україна (проект Styler) пояснює, чому посадка редиски восени може стати ідеальним в...

А ви це знали? Кому не можна їсти буряк

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:27

Червоний буряк – корисний та смачний овоч. Однак, поряд з корисними властивостями буряк має серйозні протипоказання, може завдати шкоди людям з певними проблемами зі здоров’ям, передають Патріоти України. Кому не можна їсти буряк . - Людям із сечокам...