Це буде дорого коштувати! ТОП-5 звичок, які здатні вкоротити вам життя

Неякісне харчування з високим вмістом оброблених продуктів може значно скоротити ваше життя. Дослідження показують, що кожні 10% збільшення споживання ультраоброблених продуктів підвищують ризик смерті на 14%, передають Патріоти України.

Крім того, інше дослідження доводить, що часте вживання алкоголю потенційно може призвести до втрати майже трьох десятиліть життя. Які ще щоденні звички з часом можуть мати серйозні наслідки для здоров'я, розповіли в Eat This, Not That.

Самотність

Самотність може серйозно впливати на ваше здоров’я, підвищуючи стрес і знижуючи когнітивні функції. Коли ви відчуваєте себе самотнім, мозок сприймає навіть дрібні загрози як значні, що може призвести до погіршення сну та настрою, а також збільшувати ризик розвитку деменції. Тож, регулярне спілкування з іншими може бути важливим кроком для покращення психічного стану.

Сидячий спосіб життя

Сидіння шкодить спині, поставі та може спричиняти депресію. Крім того, вчені порівнюють сидіння з курінням, зазначаючи, що це може бути небезпечніше за інші шкідливі звички. Саме тому, щоб зберегти здоров'я потрібно більше рухатися.

Розгубленість

Якщо ви не відчуваєте себе щасливими — час змінити ситуацію, бо це може вплинути на ваше здоров’я. Депресія значно скорочує тривалість життя, а особливо вона небезпечна для серця. Люди з депресією та серцевими захворюваннями мають вдвічі більший ризик померти впродовж наступних десяти років, а тому важливо звертати увагу на психічне здоров’я, щоб запобігти серйозним наслідкам.

Стримання емоцій

Якщо ви постійно стримуєте злість на близьких, вона може повернутись і знову вплинути на вас. Часті стреси та роздратування підвищують рівень кортизолу в організмі, що може призвести до негативних наслідків для здоров’я і збільшити ризик серйозних захворювань. Важливо знайти способи справлятися з емоціями, щоб зберегти своє фізичне і психічне здоров’я.

Відсутність режиму

Недосипання збільшує ризик передчасної смерті, незалежно від того, чи є ви "совою", чи "жайворонком". Достатній сон знижує ризик серцевих захворювань та депресії, а також покращує фізичну активність і харчові звички. Крім того, якщо ви водите машину вам варто пам’ятати, що поганий сон може підвищити небезпеку на дорозі. Тож, важливо спати не менше 6 годин на добу для здоров'я і безпеки.

Господиням на замітку! Як правильно додавати соду в тісто, щоб випічка піднялася

понеділок, 24 лютий 2025, 7:12

Соду ми часто додаємо до тіста під час приготування випічки. Найчастіше її додають для того, щоб випічка піднялася, передають Патріоти України. Але сода сама по собі не може гарантувати результату. Для того, щоб відбулася потрібна хімічна реакція, її в...

Народні прикмети на 24 лютого. Чому українським жінкам та дівчатам цього дня заборонялося заплітати волосся

понеділок, 24 лютий 2025, 7:05

Християни східного обряду 24 лютого за новим стилем відзначає здобуття голови Іоанна Предтечі. В Іванів день на українців чекали перших ознак весни. У лісах вже з'являлися перші підсніжники та проліски. Починали прилітати та будувати гнізда перелітні п...