Учені здійснили дослідження і з’ясували, що саме кофеїн робить із нашим мозком під час сну. Про це пише видання Science Alert, передають Патріоти України.
Дослідники встановили, що кофеїн впливає на повільні коливання електричної активності, які вчені називають дельта-, тета- і альфа-хвилі. Ці хвилі є показниками глибокого, відновлювального сну, але кофеїн робить їх слабшими. Особливо це видно під час фази сну з повільним рухом очей, яку організм використовує для фіксації спогадів і підзарядки когнітивних функцій.
Кофеїн допомагає нам не спати і приділяти увагу завданням, але він мало що робить для запобігання помилок, які можуть призвести до таких інцидентів, як автомобільні аварії.
Він також підвищує енергію, знижує сонливість і може навіть поліпшити настрій, але абсолютно не замінює повноцінний нічний сон. Хоча людям здається, що вони в силах боротися з нестачею сну за допомогою кофеїну, їхня ефективність в задачах більш високого рівня, ймовірно, все ще буде недостатньою. Це одна з причин, чому недосип може бути настільки небезпечним.
Кофеїн, незважаючи на свою популярність і підбадьорливі властивості, може негативно впливати на організм у разі надмірного вживання, нагадують експерти.
Зірка шоу Dragon’s Den і бізнесвумен Сара Девіс поділилась своїм “революційним” методом, який не лише відлякує комарів і мошок, але й прикрашає ваш сад або балкон. І все це - без хімії та з мінімальними витратами, передають Патріоти України.
Мангó зазвичай асоціюється з тропічними смузі або десертами, однак цей фрукт заслуговує на набагато більше. Дослідження підтверджують: регулярне вживання манго позитивно впливає на роботу серця та судин, допомагає знизити артеріальний тиск і рівень хол...