Це може здивувати! Чому варто їсти гарбузове насіння

Насіння гарбуза багате на білок, клітковину, ненасичені жири та мінерали, передають Патріоти України

Чим воно ще корисне для здоров'я і як правильно додати його до раціону – пояснила експертка Бет Червоні для Cleveland clinic.

"Гарбузове насіння є джерелом рослинного білка та інших поживних речовин, які можуть діяти як антиоксиданти, допомагаючи захистити організм від певних захворювань", – зауважує дієтологиня Бет Червоні.

Вона додає, що гарбузове насіння містить білок дуже високої якості, що не поступається сої, та незамінні мікроелементи.

Однак лікарі попереджають: варто бути обачними з цим продуктом, бо його дуже легко переїсти.

Переваги для здоров’я

  • Може знизити ризик раку

Дослідження свідчать, що раціон, багатий гарбузовим насінням, може мати протидіабетичні та протипухлинні властивості.

  • Може покращити здоров’я кишківника та простати

Вчені з'ясували, що гарбузова олія в поєднанні з пальмовою може допомогти знизити гіперактивність сечового міхура й уповільнити гіперплазію передміхурової залози (захворювання, яке спричиняє проблеми з сечовипусканням).Нормалізує тиск і зменшує ризик хвороб серця

Гарбузове насіння може знизити ризик підвищення кров'яного тиску, розвиток хвороб серця та зростання рівня цукру в крові. Це все завдяки високому вмісту магнію, цинку та жирних кислот.

  • Покращує якість сну

Гарбузове насіння містить триптофан – амінокислоту, яка допомагає заснути та лишатися у цьому стані. Тут також допомагають цинк і магній.

Чи можна їсти насіння зі шкарлупою

Експерти кажуть, що насіння гарбуза можна їсти зі шкарлупою, бо в ній міститься багато клітковини та натрію.

"Гарбузове насіння без шкаралупи все ще містить достатню кількість корисних для серця жирів і білка", – додає дієтологиня.

Вона попереджає: якщо шлунок не звик до вживання продуктів з високим вмістом клітковини, варто починати з невеликих порцій.

За словами фахівчині, насіння гарбуза можна їсти сирим або смаженим. Після термічної обробки збільшується кількість антиоксидантів та полегшується процес перетравлення продукту.

Але насіння не рекомендують смажити на пательні, а висушувати у духовій шафі при 120°C близько години.

Смакота! Як за 5 хвилин приготувати густий і смачний молочний коктейль без морозива

вівторок, 10 грудень 2024, 16:12

Це найпростіший рецепт молочного коктейлю, з приготуванням якого впорається навіть дитина. Проте традиційний літній напій виходить дуже апетитним і на смак нічим не відрізняється від класичного варіанту, приготованого з використанням морозива, передают...

Питання вирішено: Мити чи не мити голову перед фарбуванням волосся

вівторок, 10 грудень 2024, 13:07

Як краще фарбуватися - на чисту чи брудну голову, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Зазвичай брудна голова — привід для поганого настрою. А чи можна фарбуватися на брудне волосся, чи треба мити голову перед фарбуванням. Дехто стверджує, щ...