Чому ви часто прокидаєтесь вночі та потім не можете заснути? В чому причина неглибокого сну, окрім вживання кофеїну? На це питання відповідає Mirror, передають Патріоти України.
Чому ви прокидаєтесь вночі та не можете заснути?
Дейв Еспрі, автор, який спеціалізується на довголітті - довшому та здоровішому житті розповів, що коливання рівня цукру в крові цілком можуть бути причиною прокидань о 3 годині ночі.
Падіння рівня кортизолу та адреналіну може змусити вас прокинутись, стверджує експерт.
"Проблема в тому, що кортизол і адреналін пробуджують вас. Поки мозок отримує що він хоче, ви не спите", - сказав Дейв.
Останнім часом серед людей, які піклуються про своє здоров’я, зріс інтерес до кортизолу, гормону, який регулює широкий спектр процесів в організмі, включаючи рівень глюкози в крові.
Але чи може це також бути причиною того, чому ви позіхаєте під час ранкової поїздки на роботу?
Інший експерт зі сну Дейв Гібсон повідомив, що теорія Еспрі з кортизолом правильна, але не тільки в ній справа.
"Архітектура сну людини складається з різних стадій з унікальними функціями. Найглибші стадії відновлюють організм, тоді як більш легкі стадії, включаючи фазу швидкого сну допомагають перезавантажити мозок", - сказав він.
За словами експерта, ці стадії повторюються циклами приблизно по 90 хвилин, в середньому п’ять циклів у повному нічному сні.
Однак кожен цикл має різний склад; перші кілька циклів багаті глибоким сном, тоді як пізніші цикли, особливо після 3 ранку, складаються з легких фаз.
"Це означає, що ми частіше прокидаємося через звуки, світло або зміни температури пізнішої ночі. Крім того, з віком ми, як правило, спимо менш глибоко, тому нічні пробудження стають частішими", - резюмував Гібсон.
Покрокова інструкція як звертатися до лікарів широкого та вузького профілів. У сучасній системі охорони здоров’я прийом до лікаря зазвичай передбачає наявність направлення від сімейного доктора або терапевта. Це потрібно для впорядкування медичної допо...
Дехто заморожує хліб перед вживанням. Дізнавшись причину, ви, ймовірно, також візьмете цю звичку на озброєння, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Справа в тому, що після заморожування в хлібі збільшується вміст клітковини порівняно зі свіж...