Стрес від війни є дуже вагомим негативним фактором, який скорочує життя. Але деякі звички та спосіб життя мають набагато більший вплив на кількість років, які людина може прожити якісно. Відмова хоча б від деяких шкідливих звичок може покращити самопочуття і збільшити тривалість життя. Про це розповів керівник Лабораторії епігенетики Інституту геронтології ім. Д.Ф.Чеботарьова НАМН України, кандидат біологічних наук Дмитро Краснєнков в інтерв’ю «РБК-Україна», передають Патріоти України.
«Ми серед лідерів у світі за смертністю від хвороб серця та судин: інфарктів, інсультів. Беззаперечний ворог №1 — паління. Кинути палити — це найкраще, що можна зробити для довголіття», — наголосив вчений.
Краснєнков назвав ще чотири важливі фактори, які крадуть в людини роки життя:
«Спілкування з друзями, підтримка близьких, відчуття себе частиною спільноти — це не розкіш, а важлива складова здоров’я і довголіття», — наголосив Дмитро Краснєнков.
На полицях українських супермаркетів можна знайти чимало видів риби - замороженої, копченої, солоної. Але мало хто знає, що деякі з них можуть бути небезпечними для здоров’я. РБК-Україна (проект Styler) розповідає, яка риба може бути справжньою отрутою...
Холодильник відіграє ключову роль у щоденному побуті, адже саме в ньому зберігаються продукти, термін придатності яких завдяки належним умовам значно подовжується. Щоб прилад залишався ефективним і надійним, він потребує регулярного та дбайливого догля...