Це варто знати! Чому забродив мед і як відрізнити натуральний продукт від підробки

Часом пасічники підмішують у свій мед звичайний цукор. Так вони економлять, заробляючи у результаті значно більше. Але такі маніпуляції майже одразу стають очевидними. Адже якість та стійкість меду неабияк погіршуються, передають Патріоти України

Тож, щоб дізнатися, обдурили вас чи ні, варто спробувати один із цих методів:

1. Справжній мед до рук не липне. Саме так. Можете перевірити самі. Крапніть трохи меду на зовнішній бік долоні і розітріть її. Якщо смаколик увібрався в шкіру – ви тримаєте в руках натуральний мід. Якщо руки стали масними і липкими – гроші ви витратили дарма.

2. Крапніть трохи меду на звичайний папір. Тепер підпаліть частини аркуша, які залишилися незаплямованими. Натуральний мед не горітиме. Але, якщо в ньому є цукор, то той спалахне одразу ж.

3. Тепер нам знадобиться скріпка. Наберіть меду в ложку і підігрійте її запальничкою. Через декілька секунд опустіть край скріпки в мед. Якщо він прикипів до металу, то перед вами справжня підробка. Зате натуральний мед стікатиме зі скріпки, не залишаючи навіть сліду.

4. Ще одні орієнтири якості – вигляд, смак та запах. Якісний мед не буде пінитися й не матиме кислуватого присмаку. А якщо ваш мед забродив, то він точно був не першої якості.

5. Щодо структури. Якісний продукт повинен стікати з ложки плавно і безупинно. Також той не повинен розхлюпуватися. Попросіть продавця вдарити ложкою по бочці меду, якщо він не вихлюпнеться, то мед у цього господаря хороший.

Чому бродить мед

До цього можуть призвести декілька причин.

На якість натурального меду впливає температура повітря та умови зберігання. Навіть якщо продукт є якісним, він може забродити. Чому? Бо, наприклад, його помістили не у стерильну місткість.

Щоб зрозуміти, що мед забродив, достатньо побачити, що він, як і дріжджове тісто, виліз із банки. Ось така незапланована втеча.

Одначе, не варто плутати мед, який забродив та той, який просто закристалізувався. Це різні речі.

Кристалізації піддається будь-який натуральний мед. Це навпаки свідчить про його якість.

Головне, щоб продукт не віддавав кислинкою.

Чи можна використовувати мед, що забродив

Мед, як ми вже казали, не має терміну придатності. Також його можна повернути життя різноманітними шляхами. Наприклад за допомогою нагрівання.

Мед, який уже встиг забродити, слід кип’ятити упродовж двох годин. Якість та користь такого продукту втратиться зате його знову можна буде вживати. Чимось у такому випадку доведеться пожертвувати.

Але, якщо ви боїтеся вживати зіпсований мед, то можете використовувати його, як маски для обличчя, тіла чи волосся. Або навіть робити домашнє обгортання.

Тож будьте уважнішими і дбайте про себе!

П'ять правил: Як доглядати за волоссям взимку

вівторок, 21 січень 2025, 0:02

Взимку волосся потребує особливого догляду. І на це є кілька причин. По-перше, ми носимо шапки. По-друге, на волосся впливає низька температура повітря. По-третє, загалом у холодну пору року наш організм отримує менше вітамінів. Як доглядати за волосся...

Яскравіше, швидше, красивіше: Нові телевізори штурмують споживчий ринок 2025 року. Головні тренди, якими виробники зваблюватимуть покупців (відео)

понеділок, 20 січень 2025, 23:10

Міжнародна виставка споживчої електроніки (СES) у США традиційно задає тренди в побутовій техніці на весь рік, і в 2025-му вона піднесла багато сюрпризів. Сайт Tom's Guide у своїй статті оцінив найприкметніші тенденції у сфері телевізорів і передбачив,...