Кожна людина потребує 7-9 годин безперервного сну, щоб нормально функціонувати. Але з огляду на сучасну культуру метушні, непереборну потребу в досягненнях, велике робоче навантаження та багато інших факторів, сон сповзає вниз у списку пріоритетів людей.
Недосипання може мати далекосяжні та шкідливі наслідки, про які ви навіть не здогадуватися. Розказуємо вам про деякі наслідки недосипання.
Це може збільшити
ризик серцевих захворювань
Дефіцит сну може легко збільшити ризик серцевих нападів, інсультів та інших серцево-судинних проблем. Багато дослідників помітили, що це відбувається тому, що недостатня кількість сну може порушити роботу відділів мозку, які контролюють систему кровообігу.
Дефіцит сну також пов'язаний з високим кров'яним тиском, прискореним серцебиттям і запаленням, що дуже шкідливо для здоров'я серця.
Це також може вплинути
на процес прийняття рішень
Одним з найпоширеніших наслідків недосипання є погіршення сприйняття та суджень. Наприклад, це може проявлятися у вигляді зниження працездатності, зниження продуктивності, помилок і нещасних випадків на роботі.
Однак це вплине не лише на вашу роботу. Ваші навички прийняття рішень знизяться протягом дня, що може призвести до чогось катастрофічного, наприклад, до нещасного випадку.
Це може поставити під загрозу вашу імунну систему,
знизити здатність до відновлення
Коли ви засинаєте, ваша імунна система виробляє такі речовини, як антитіла та цитокіни, які захищають організм від шкідливих елементів, таких як бактерії та віруси. Тому, коли ви позбавляєте організм цього важливого часу, імунна система слабшає.
Наприклад, ваш організм не зможе належним чином боротися з вільними радикалами, і ваша здатність відновлюватися після хвороби буде знижена.
Достатня кількість сну
може покращити вашу пам'ять
Вважається, що достатня кількість сну може покращити пам'ять. У дослідженні 2009 року американські та французькі вчені виявили, що події в мозку, які називаються "гострими хвилями", відповідають за консолідацію пам'яті та перенесення вивченої інформації в довготривалу пам'ять мозку. Оскільки "гострі хвилі" відбуваються переважно під час сну, недосипання може вплинути на вашу пам'ять.
На дорогах водії часто зустрічаються з різними запитаннями від патрульних. Деякі з них можуть здаватися дивними, а інколи навіть викликати сумніви. Експерти нагадали, що водіям важливо знати свої права у таких ситуаціях. Про це пише "Автотема", передаю...
Почуття втоми може бути пов’язано з різними факторами, починаючи від поганого сну і закінчуючи проблемами психічного чи фізичного здоров’я, передають Патріоти України. Не дивно, що втома може негативно вплинути на ваше самопочуття та інші аспекти вашог...