Укус бджоли найчастіше нешкідливий: трохи поболить, попече і пройде. Але може бути і небезпечним для життя - якщо у людини є алергія на укус або укусів багато. УНІАН розповідає, що робити, якщо вкусила бджола і коли потрібно невідкладно викликати швидку, передають Патріоти України.
У першу чергу потрібно видалити жало, щоб припинити надходження отрути в кров. При цьому намагатися видавити жало або витягнути його пальцями не слід - можна зруйнувати капсулу з отрутою і погіршити ситуацію. З цієї ж причини не варто використовувати пінцет. Візьміть будь-який твердий і плоский предмет, наприклад, пластикову картку, притисніть її до шкіри і змахніть жало.
Далі дійте так:
Щоб позбутися від сверблячки, нанесіть на місце укусу кашку з харчової соди і води (пропорція 2:1). Щоб зняти біль, прийміть знеболююче на основі парацетамолу або ібупрофену.
Часто після укусу бджоли з'являється набряк, який можна зняти підручними засобами. Слід прикласти до місця укусу:
Ні в якому разі не можна розчісувати місце укусу - це збільшить набряк і свербіж, а в ранку може потрапити інфекція.
Якщо у вас під рукою не виявилося мила, спирту та інших дезінфікуючих засобів, тоді місце укусу можна обробити петрушкою - розім'яти лист і змастити соком, або натерти чимось кислим - наприклад, кислою ягодою. Молочний сік кульбаби допоможе зняти біль, зняти набряк допомагають примочки з чаю, соку алое, цибулі, подорожника або тієї ж петрушки.
Зазвичай біль, почервоніння і набряк проходять через кілька годин, але можливо, і днів. Якщо бджола вкусила в обличчя, то набряк може триматися пару днів.
У більшості випадків укус бджоли не небезпечний. Але у 2% людей він викликає сильну алергічну реакцію і може стати причиною смерті. Причому, необов'язково навіть потрапляти в ці 2% - якщо вкусила не одна бджола, а 5 і більше, то вже настає токсична реакція.
У таких випадках важливо діяти максимально швидко - більшість смертей при алергіях на отрути комах настає протягом першої години після укусу. Коли потрібно викликати швидку:
Поки їде швидка, обробіть рану, як ми говорили раніше, покладіть потерпілого на спину або бік, зніміть тісний одяг, укрийте. В цей час краще нічого не пити, щоб не спровокувати блювоту.
Якщо раптом людина не дихає і у неї відсутнє серцебиття, починайте серцево-легеневу реанімацію: робіть штучне дихання рот в рот і непрямий масаж серця. І головне - не панікуйте, від вашої зібраності і холоднокровності в цей момент може залежати життя людини.
Покрокова інструкція як звертатися до лікарів широкого та вузького профілів. У сучасній системі охорони здоров’я прийом до лікаря зазвичай передбачає наявність направлення від сімейного доктора або терапевта. Це потрібно для впорядкування медичної допо...
Дехто заморожує хліб перед вживанням. Дізнавшись причину, ви, ймовірно, також візьмете цю звичку на озброєння, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Справа в тому, що після заморожування в хлібі збільшується вміст клітковини порівняно зі свіж...