Варто включити в раціон! ТОП-7 продуктів для безперебійної роботи щитовидки

Щитовидна залоза впливає практично на всі процеси в нашому організмі, а тому підтримка її правильної роботи - одне з наших основних завдань, передають Патріоти України.

Важливу роль відіграє раціон, з яким у багатьох жителів великих міст серйозні проблеми. Ми поговорили із нутриціологами, які розповіли про продукти, необхідні в меню кожної людини. Вживайте їх і проблеми зі щитовидкою не потурбують вас ще довгі роки, інформує Ukr.Media.

Які елементи необхідні для правильної роботи щитовидної залози?

Як запевняють експерти, для оптимальної роботи щитовидки потрібні йод, селен і амінокислота тирозин, оскільки без цих речовин не може відбуватися важливий синтез гормонів, отже, в раціоні обов'язково мають бути такі продукти:

  • Морська риба. Для отримання достатньої кількості корисних речовин слід регулярно включити до раціону: тріску, мінтай, оселедець, лосось.
  • Морепродукти. Лідерами за вмістом йоду є кальмар, креветки, мідії. Крім того, у них також є такі поживні речовини, як вітамін B12, селен і фосфор.
  • Водорості. Сюди можна віднести ламінарію, норі, комбу, чуку. Вони забезпечують високу концентрацію йоду, а також є найдоступнішим джерелом вітамінів та мінералів.
  • Хурма. 1-2 плоди містять добову норму йоду для дорослої людини. Крім нього вона містить магній, натрій, залізо, а також вітаміни — A, C і P. Головне, не захоплюватися і пам'ятати, що хурма у великих кількостях може бути вкрай шкідливою для ШКТ.
  • Горіхи. Слід звернути увагу на фундук, мигдаль, кедрові та волоські горіхи, оскільки вони особливо багаті на йод і селен. В них містяться вітаміни A, E, K та інші корисні речовини, необхідні вашої щитоподібної залози.
  • Яйця. Пам'ятайте, що одне яйце містить 16% від добової норми споживання йоду. При цьому вони багаті на білок, корисні жири, вітаміни і мінерали.
  • Картопля. У 100 грамах картоплі міститься 60 мкг йоду, але краще вживати запечену картоплю, так у ній краще зберігаються корисні речовини. В овочі також чимало калію, фосфору, магнію, кальцію та цинку.

Нутриціологи роблять висновок, що включення до раціону продуктів, збалансованих йодом, вітамінами та мінералами дозволяє не тільки покращувати роботу щитовидної залози, але й оздоровлює організм в цілому, скорочуючи ваші візити до лікаря.

Все просто! ТОП-4 перекуси, які знижують високий рівень холестерину

середа, 21 травень 2025, 7:39

При високому рівні холестерину необхідно ввести певні зміни у своєму звичному способі життя. Зокрема, варто зосередитись на регулярних фізичних навантаженнях, здорових напоях та правильному харчуванні, яке може допомогти знизити холестерин, передають П...

Народні прикмети на 21 травня. Що не можна робити у день пам'яті рівноапостольних Костянтина та Олени

середа, 21 травень 2025, 7:10

Православна церква України 21 травня за новим стилем (3 червня за старим) вшановує рівноапостольного царя Костянтина Великого та його матір царицю Олену. За юліанським календарем сьогодні вшановують апостола Іоанна Богослова, автора одного з Євангелій...