У період активних відключень світла в Україні краще не користуватися ліфтами. Проте якщо ви все ж опинилися в такій ситуації існує кілька порад, як вибратися. Що робити, якщо вимкнули світло, а ви застрягли в ліфті.
Заспокойтеся. Постарайтеся не панікувати, адже нічого страшного не сталося. Не намагайтеся відчинити двері кабіни самостійно й не натискайте на всі кнопки поспіль.
Зв'яжіться з диспетчером або аварійно-ліфтовою службою. Скористайтеся кнопкою виклику диспетчера чи номером телефону аварійно-ліфтової служби, повідомте про проблему й своє місцеперебування. Якщо вони не відповідають або не мають можливості приїхати, зателефонуйте до служби "101".
Покличте на допомогу мешканців будинку. Якщо у вас немає телефона з собою або відсутній мобільний зв'язок, покличте на допомогу сусідів і попросіть, щоб викликали рятувальну службу. Дотримуйтесь інструкцій аварійної бригади. Після приїзду рятувальників чітко виконуйте всі їхні рекомендації.
Подбайте про самопочуття. Якщо в очікуванні аварійної служби стало жарко, розстебніть або зніміть верхній одяг, а також помірно пийте воду. Якщо стан не поліпшується, покладіть речі на підлогу й сядьте, витягнувши ноги.
Підготуйте бокс із предметами першої потреби. На випадок відключення електроенергії у ліфті має бути вода, снеки, заспокійливе, вологі серветки, міцні пакети для сміття, ліхтарик. Поговоріть з жителями будинку і організуйте такий "бокс порятунку".
Якщо в ліфтовій кабіні або в під'їзді немає оголошення з контактами служби, що обслуговує ліфт, потрібно повідомити про це ОСББ чи ЖЕК.Пам'ятайте, головне – не панікувати й дочекатися допомоги фахівців. Дотримуючись цих простих порад, ви зможете безпечно вибратися з ліфта, навіть якщо електрики все ще не буде.
Якщо під рукою немає таблеток або ви не бажаєте розв'язувати проблему медикаментозно, кухня може стати вашим союзником у боротьбі з головним болем. У звичних продуктах часто ховаються природні засоби, які здатні полегшити біль або навіть запобігти його...
Телевізійна техніка радянської епохи, особливо моделі 1950-1980-х років, займає особливе місце у пам'яті покоління, яке жило за часів СРСР. Попри те, що телевізори були дефіцитним і дорогим товаром, символом престижу та важливим джерелом інформації та ...