Вчені вважають, що спортсмени, ймовірно, все ще працюють нижче максимальної потужності своїх м’язів, і незрозуміло, якою може бути межа людської сили. Але, попри це, важко виміряти максимальну м’язову потужність людини, передають Патріоти України
Єдиний спосіб це зробити – безперервно тренуватися, постійно встановлюючи власні рекорди. А потім перевіряти, чи здатні ви їх побити ще, цитує Live Science професора клінічної фізичної терапії в Університеті Південної Каліфорнії Тодда Шредера.
"До певної міри ви можете підняти набагато більше, ніж ви думаєте, якщо у вас правильний настрій", – впевнений професор.
Силу м’язів можна виміряти за допомогою електроміографії (ЕМГ). Вона працює шляхом реєстрації електричної активності, що створюється всередині м’яза, як нервовими клітинами, так і скороченням м’язових волокон. Такі тести можна проводити лише в лабораторії, а ЕМГ контролює тільки локалізований набір м’язів, тому він не може оцінити всю м’язову потужність тіла людини.
"Якщо хтось каже: "О, я можу підняти 200 кілограмів", я відповідаю: "Це чудово, але я знаю, що ти можеш підняти більше. Ми просто не знаємо, скільки ще", – говорить Т. Шредер.
Фізично здатність людини витримувати вагу залежить від актину та міозину, двох білків, які забезпечують скорочення м’язів. Ці білки розташовані в різних типах м’язових волокон, у тому числі "швидких" і "повільних". М’язова маса людини та співвідношення цих волокон залежить від її режиму тренувань, а також біологічних факторів, таких як генетика та стать. Загалом, чим більше ваша м’язова маса, тим більше сили ви можете створити.Елітні паверліфтери доводять себе до межі, постійно збільшуючи свою м’язову масу – однак віддача від сили зменшується, коли м’язова маса стає все більшою, і зрештою м’язи досягають своєї межі. І іноді простого накопичення м’язової маси недостатньо. Парадоксально, але іноді люди з меншою масою тіла підіймають більше ваги, ніж люди з більшою.
Одним із факторів, який паверліфтери повинні подолати, є "нервово-м’язове гальмування" – воно обмежує силу, з якою м’яз може скорочуватися, щоб запобігти травмам. Дослідження показують, що цей ліміт можна збільшити за допомогою силових тренувань.
"Інша частина головоломки полягає в тому, що, крім фізичної підготовки, паверліфтери повинні долати розумові блоки, щоб підіймати все важчу вагу. Найкращі важкоатлети – це ті, хто зміг подолати ці заборони та привести себе в правильний психічний стан, щоб залучити всі свої м'язові волокна", – пояснює експерт. "Якби я спробував підняти максимальну силу, яку міг, скажімо, 90 кг, а потім увійти в стан, коли я зняв це нервове гальмування, я підняв би 135 кг", – наводить приклад Шредер.
Цей ефект було продемонстровано в дослідженні 2020 року. Дослідники намагалися визначити, чи позитивна візуалізація – техніка, яка передбачає подумки відпрацювання позитивних результатів – впливає на силові тренування. Вони набрали 133 студентів-спортсменів та розділили їх на дві групи. Першого попросили уявити, як вони підіймають 110% своєї вантажопідйомності принаймні п’ять хвилин на день, слухаючи музику., що мотивує. Друга група цього не робила. Через три тижні спортсмени повернулися в лабораторію. Ті, хто практикував позитивну візуалізацію, збільшили свою вантажопідйомність щонайменше на 4,5-6,8 кг, тоді як у групі порівняння в середньому збільшили лише на 2,2 кг.
Бобові (квасоля, сочевиця, арахіс, нут, горох) багаті білками, що допомагають шкірі регенерувати і довше залишатися молодою. Про користь бобових у раціоні розповіла дієтологиня Оксана Скіталінська, передають Патріоти України. За її словами, бобові мают...
Якщо вивертати одяг перед пранням, це збереже довше життя улюбленому вбранню, передають Патріоти України. Чи потрібно вивертати речі навиворіт перед пранням у пральній машинці? Хтось це робить, хтось - не вважає необхідним. Втім, експерти радять не пол...