Візьміть на замітку! Як готувати овочі, щоб зберегти в них усі вітаміни та мікроелементи

Незбалансоване харчування завдає шкоди нашому організму. Цей фактор ризику ставлять в один ряд із шкідливими звичками. Як правильно приготувати овочі, щоб урізноманітнити свій раціон розповіла лікар-дієтолог, кандидат медичних наук Наталія Денісова, передають Патріоти України.

Подробиці

Щодня ми повинні з’їдати приблизно 400 г овочів та фруктів. Але не всі корисні елементи добре засвоюються. Однак є кулінарні прийоми, які допомагають засвоюватися набагато більшій кількості важливих для організму речовин.

Перший прийом – подрібнення. Наприклад, жорстку капусту краще дрібно нашаткувати. Або довірити це блендеру, а потім додати капустяну масу в смузі.

Є овочі, вітамінний склад яких краще відкривається при нагріванні. Це, наприклад, томати. Гасіння і варіння розкриють користь ріпи, буряків та інших коренеплодів.

Ароматні продукти – цибуля та часник – перед вживання краще роздавити. Тоді почнуть активно працювати леткі ефірні сполуки та фітонциди, що підвищують імунітет.

Четвертий лайфхак – варіть картоплю у шкірці. Це допоможе зберегти калій, вітамін С, фосфор та залізо. В іншому випадку – вся користь піде у відвар і залишиться один крохмаль.

Господиням на замітку! Як правильно додавати соду в тісто, щоб випічка піднялася

понеділок, 24 лютий 2025, 7:12

Соду ми часто додаємо до тіста під час приготування випічки. Найчастіше її додають для того, щоб випічка піднялася, передають Патріоти України. Але сода сама по собі не може гарантувати результату. Для того, щоб відбулася потрібна хімічна реакція, її в...

Народні прикмети на 24 лютого. Чому українським жінкам та дівчатам цього дня заборонялося заплітати волосся

понеділок, 24 лютий 2025, 7:05

Християни східного обряду 24 лютого за новим стилем відзначає здобуття голови Іоанна Предтечі. В Іванів день на українців чекали перших ознак весни. У лісах вже з'являлися перші підсніжники та проліски. Починали прилітати та будувати гнізда перелітні п...