Часте прання пуховика може негативно позначитись на його здатності зігрівати вас у холоди. Тому експерти рекомендують за незначних забруднень чистити його вручну без повноцінного замочування, передають Патріоти України.
Як це зробити, розповіло видання 5-Minute Crafts. Цей спосіб також підійде, якщо потрібно буде видалити з речі плями. Наприклад, звичні забруднення в зоні коміра, кишень та манжетів.
Що вам знадобиться, щоби почистити пуховик без прання? Підготуйте для себе:
Чому краще обирати саме спеціальний засіб для пуховиків? Якщо у вас справді пухова куртка, де в якості утеплювача використовується пташиний пух, то вона швидше за все оброблена спеціальними захисними оліями. Звичайне мило може їх змити і зіпсувати річ. Втім, для прання пуховика можна використовувати також гелі для догляду за шерстю, шовком та іншими делікатними тканинами. Для складних плям можна взяти засіб для виведення плям. Але він має бути неагресивним і не містити хлору. В будь-якому разі, протестуйте обрані засоби на непомітній ділянці тканини, наприклад, на планці біля застібки з внутрішнього боку.
Підготуйте пуховик до чищення
Як і перед пранням, дістаньте з кишень усі предмети і застібніть усі застібки. Почистіть пуховик з зовнішньої стороні сухою м’якою щіткою, щоби видалити пил та дрібні засмічення, а потім протріть його м’якою чистою тканиною. Зверніть увагу, чи немає на речі якихось забруднень, окрім зон біля коміра, кишень та манжетів.
Як правильно почистити пуховик
Розкладіть річ на чистій рівній поверхні. Вдягніть рукавички і спершу протріть плями вологою м’якою тканиною. Після цього можна наносити мийний засіб. Злегка увітріть його пальцем і залиште на час, вказаний на флаконі. Далі наповніть таз ледь теплою водою і, регулярно споліскуючи в ньому губку, акуратно змийте засіб з тканини. Уникайте перезволоження речі – вода не має потрапити на пух. Далі змініть воду на чисту і ще раз протріть оброблені місця, щоби на них не залишилось розводів. Повторіть стільки разів, скільки треба, щоби вода у тазі перестала бути мильною.
Якщо губка не зможе впоратись з плямами, скористайтесь нежорсткою щіткою. Підійде навіть зубна щітка середньої жорсткості.
Для видалення плям від косметики, які можуть з’явитись у зоні коміра, підійде міцелярна вода. Її основна задача – розчиняти косметичні пігменти та жири. Головне, щоб вона сама була без барвників. Змочіть ватний диск міцелярною водою і прикладіть до плями. Залиште на хвилину, а потім трохи потріть пляму. За потреби повторіть.
Якщо на вашому пуховику є декор – металеві чи пластикові елементи, нашивки, вишивка, тощо, очищайте тканину навколо них, уникаючи самих прикрас. Забруднення навколо вишивки чи страз можна видалити за допомогою ватяної палички, головне не терти поверх них – це може пошкодити декор. Хутряні елементи мочити не треба взагалі.
Часом після чищення ви можете помітити мильні патьоки. Видалити їх можна, розпиливши чисту воду на сліди мила з пульверизатора. Злегка намочіть з нього поверхню речі, а потім протріть її чистою вологою безворсовою тканиною.
Після такого чищення пуховик найкраще сушити на вішаку-плечиках. Обирайте для цього добре провітрюване місце, наприклад балкон. Ви також можете час від часу струшувати куртку, щоб рівномірно розподілити її наповнювач.
Цей солодкий екзотичний фрукт люблять абсолютно всі, однак лікарі назвали тих, кому не можна вживати банани, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Банани – це вкрай корисні фрукти для нашого здоров’я, бо містять вітаміни групи B, вітамін С, к...
Через вологість у наших пральних машинах може накопичуватися цвіль, бруд і вапняний наліт. Це не тільки виглядає неестетично, але й викликає неприємний запах. Окрім того, ця цвіль може залишати плями на одязі, передають Патріоти України. Хороша новина ...