Серед продуктів, які дієтологи відносять до корисних та рекомендують включити до раціону, є такі, які можуть бути як гарніром, так і самостійною стравою, інформує Ukr.Media, передають Патріоти України.
Понад десять років тому прихильники здорового харчування звернули увагу на таку давню культуру, як кіноа. Причин кілька. Продукт не тільки поживний, але й відрізняється високим вмістом фосфору, цинку, кальцію, заліза та вітаміну B9 (фолієвої кислоти).
Зазначається, що вітамін B9 "необхідний для процесів утворення, розвитку та дозрівання клітин крові". Лікарі також вказують на цінну клітковину в кіноа, яка допомагає виводити токсини з організму.
Деякі фахівці взагалі вважають страви з кіноа — ідеальними для сніданку. Можна поєднувати цю культуру з йогуртом, фруктами (зокрема сушеними), а також з арахісовою олією.
Як гарнір кіноа добре поєднується з куркою або індичкою.
До речі, є і звичний для української людини продукт, який за вмістом грубих волокон і білка, цілком еквівалентний кіноа. Мова про гречку. Найкращий вітчизняний аналог кіноа — гречка, наголошують фахівці.
Однак додають, що за кількістю фолієвої кислоти гречка програє — 3% проти 10% у кіноа. Втім, фолієву кислоту можна отримати зі свіжої зелені, яку легко можна додати в ту ж кашу.
Тим часом, дослідники під керівництвом вчених з університету провінції Цзілінь у Китаї з'ясували, що біоактивні сполуки в кіноа позитивно впливають на мікрофлору кишечника та сприяють підтримці нормальної роботи серцево-судинної системи.
У деяких жінок під час менструацій можуть виникати перепади настрою та з’являється сильний потяг до некорисної їжі. Варто знати, що їсти перед ПМС, щоб уникнути такого. РБК-Україна (проект Styler) повідомляє, як продукти впливають на перебіг менструаці...
Якщо ви помітили, що листя в розсади починає втрачати зелений колір, а натомість стає жовтим, це може означати, що вона має захворювання хлороз. І впоратися з ним без додаткових знань не так просто, передають Патріоти України. Хлороз спершу призводить ...