Дослідження, проведене Барселонським інститутом глобальної охорони здоров’я (ISGlobal), засвідчило, що більш тривале нічне голодування та ранній сніданок можуть сприяти підтримці здорової ваги та зниженню індексу маси тіла (ІМТ), передають Патріоти України.
У дослідженні взяли участь понад 7000 осіб віком від 40 до 65 років, які відповіли на запитання про свої харчові звички, вагу, зріст і спосіб життя.
Результати засвідчили, що подовження нічного періоду без їжі, поряд із ранньою вечерею і сніданком, може поліпшити здатність організму спалювати калорії і регулювати апетит, що сприяє зниженню ІМТ. Ці висновки відповідають попереднім дослідженням у сфері хронохарчування, які пов’язують ранні прийоми їжі з нижчими ризиками серцево-судинних захворювань і діабету 2 типу.
Дослідники також вивчили відмінності між статями. Жінки, як правило, мали нижчий ІМТ і дотримувалися здорового харчування частіше, ніж чоловіки. Зокрема, у чоловіків, які пропускали сніданок і їли тільки після 14:00, не було помітного впливу на масу тіла.
Хоча результати дослідження багатообіцяючі, вчені попереджають, що для розробки конкретних рекомендацій потрібно більше досліджень.
Стан крові безпосередньо впливає на роботу всього організму, особливо серцево-судинної системи. "Густа" кров, або кров з підвищеною в'язкістю, гірше циркулює судинами, що збільшує ризик утворення тромбів, інфарктів та інсультів. Які продукти провокують...
11 квітня за новим стилем вшановують пам'ять священномученика Антипа Асійського, мученика Мартиніана і святого Калініка Черніцького. За старим стилем у сьогодні згадують священномученика Марка, єпископа Арефусійського. У народі свято 11 квітня було від...