Ви будете здивовані! Навіщо у СРСР збирали пачки від цигарок Marlboro

Колекціонування - цікаве хобі. Багато дітей епохи СРСР дуже захоплювалося створенням певних колекцій, що було справжнім викликом в умовах дефіциту. Окрім марок чи монет, колекціонували навіть… пачки від цигарок, передають Патріоти України.

Особливо популярним було таке своєрідне хобі серед молоді. Навіщо ж в СРСР збирали пачки від цигарок Marlboro – читайте в матеріалі OBOZ.UA.

Справа в тому, що все закордонне вважалося дуже цінним. А в 80-ті роки, після проведення Олімпіади, на радянський ринок вийшли новинки: закордонні марки сигарет: "Мальборо", "Кент", "Кемел" та "Бонд" у м'яких упаковках. Коштували вони по рублю, а після подорожчання – по півтора рубля.

Звісно, такі цигарки вважалися розкішшю – і не лише тому, що ціна кусалася. Їх просто неможливо було купити у звичайних магазинах. Потрібно було мати зв’язки серед перекупників на чорному ринку.

Наймоднішою маркою вважалися "Мальборо" від американської тютюнової компанії Philip Morris. У 70-80-ті роки на ці цигарки був справжній бум.

У 1981 році представники Philip Morris домовилися з радянськими колегами, щоб фабриці в Молдові почали випускати знамениті "Мальборо". Тютюн при цьому використовували здебільшого молдавський.

Але не тютюн цінували радянські колекціонери, а виключно упаковки. Фірмовий знак "Мальборо" міг справити неабияке враження на оточуючих. Існував навіть популярний трюк: в упаковку з-під "Мальборо" клали звичайні цигарки, щоб за нагоди дістати пачку та похизуватися дефіцитним продуктом.

Ті реалії знайшли відображення і в радянському кінематографі: у фільмі "Спортлото-82" один із героїв, Сан Санич, дістає з пачки "Мальборо" радянську "Приму". "Мальборо" використовували і як вдячність за блат, свідчення про що також можна знайти в кінострічках того часу.

Про цей спосіб ви могли не знати! Як зробити горох м’яким за декілька хвилин

субота, 26 квітень 2025, 6:12

Для приготування горохового супу або гарніру може знадобитись досить багато часу. Навіть при попередньому замочуванні бобова культура не завжди піддається впливу. Якщо ви хочете перемогти в цій кулінарній битві, читайте далі про план дій, передають Пат...

Проводи-2025: Що не можна класти в панахиду і які нюанси варто знати

субота, 26 квітень 2025, 6:00

Проводи – важливі поминальні дні після Великодня, відомі також як Гробки, Радониця чи Провідна неділя, припадають на 28 квітня. Загалом поминальний період триватиме з 28 квітня по 4 травня. Ці дні є особливими для вшанування пам’яті померлих родичів, п...