Якщо результати нового дослідження, проведеного Техаським університетом A&M та Національним інститутом медичних наук та харчування в Мексиці, є правильними, ми можемо захотіти почати додавати більше кардамону до свого раціону. Про це пише Newsweek, передають Патріоти України.
"Ми виявили, що ця маленька спеція може спалювати калорії і підтримувати вагу тіла, одночасно підвищуючи апетит і споживання їжі", - заявив Луїс Ціснерос-Севаллос, професор садівництва і харчових наук в Техаському університеті A&M.
У дослідженні, опублікованому в Міжнародному журналі молекулярних наук (International Journal of Molecular Sciences), вчені годували мишей дієтою, що містить 0, 3, 6 або 12 відсотків насіння кардамону протягом 14 тижнів. В ході експерименту миші, які отримували дієту, багату кардамоном, набрали менше ваги, ніж контрольна група, попри те, що їли трохи більше. Це сталося через зниження вмісту жиру в організмі, а також збільшення м'язової маси.
На біохімічному рівні споживання кардамону збільшувало розщеплення жирів і зменшувало розмір жирових відкладень, перешкоджаючи накопиченню жиру в тканинах. Крім того, виявилося, що він збільшує концентрацію мітохондрій - "електростанцій" клітини, що виробляють енергію, - у м'язових тканинах і печінці. Це збільшує загальні енергетичні витрати клітини.
Дослідники виявили, що ці ефекти були викликані змінами в мозку, які контролюють апетит, витрати енергії та накопичення жиру.
При цьому автори дослідження кажуть, що середньостатистичній дорослій людині необхідно споживати не менше восьми-десяти стручків кардамону щодня, що дуже багато. Крім того, це дослідження проводилося тільки на мишах.
В Центрі громадського здоров’я України з посиланням на світові наукові дослідження пояснюють: чим менше алкоголю вживає людина, тим менше ризик розвитку у неї раку. Читайте в матеріалі ТСН.ua, чому алкогольні напої можуть стати причиною раку і кому вза...
Скажіть чесно, що ви уявляєте, коли чуєте слова «ручна робота»? Мабуть, щось вінтажне, затишне, зроблене з душею. І якщо це так, ви на правильному шляху. Бо вироби ручної роботи – це не просто речі, це історії, вписані у кожну деталь. А коли вони ще й ...