Ви могли навіть не знати! ТОП-15 шкідливих звичок, які руйнують здоров’я серця

Щоб підтримувати здоров’я серця, слід щодня працювати над собою, регулярно займатися спортом, контролювати свій раціон, а також дотримуватись дієти з антиоксидантами, клітковиною та здоровими жирами. Крім того, варто боротися зі шкідливими звичками, які негативно впливають на здоров'я серця, передають Патріоти України.

Що саме може зашкодити вашому здоров’ю та чого слід уникати, щоб покращити своє самопочуття? Про це розповіли в Eat This, Not That.

Замовляти їжу на винос

Коли вам хочеться розслабитись після важкого дня, ви наводячи захочете витрачати час на приготування їжі. Однак, попри спокусу замовити готову їжу з улюбленого ресторану, краще утриматись від цього рішення. Пам’ятайте, що така їжа, зазвичай, багата на натрій і калорії, а також містить мало здорових жирів, клітковини та антиоксидантів.

Вживати забагато білка

Надлишок насичених жирних кислот у червоному м'ясі можуть підвищувати холестерин та збільшити ризик серцево-судинних захворювань. А тому, обирайте рослинні джерела білка, як-от бобові та горіхи, адже вони сприяють здоров’ю серця.

Часто дивитись телевізор

Час перед екраном — це одна з найгірших звичок для здоров'я серця, оскільки він сприяє малорухливості. Дивлячись шоу або працюючи без перерв, ви залишаєтесь фізично неактивними, що підвищує ризик серцево-судинних захворювань. Намагайтесь знаходити 150 хвилин на тиждень для активності та включати тренування для зміцнення м'язів.

Не використовувати нитку для чищення зубів

Погана гігієна ротової порожнини може підвищити ризик серцевих захворювань. Використання зубної нитки допомагає знизити цей ризик, особливо у людей із серцевими проблемами.

Пити багато соку

Фруктовий сік може заважати збереженню ваги та навіть погіршити здоров’я серця. Через відсутність волокон, він є концентрованим джерелом цукру, що може призвести до набору ваги та підвищення рівня холестерину. Тож, віддавайте перевагу цілим фруктам, щоб отримувати більше користі для здоров'я.

Зловживати кофеїном

Скоротіть кількість чашок кави на день, адже надмірний кофеїн може негативно впливати на здоров'я серця. Крім того, для людей, які мають хвороби серця, занадто багато кофеїну підвищує артеріальний тиск та може порушити ритм.

Солити їжу перед її вживанням

Не соліть їжу, не спробувавши її на смак. Надлишок натрію може підвищити артеріальний тиск, а тому краще контролювати його споживання.

Відкладати справи

Не відкладайте на завтра турботу про серце, оскільки кожен день, коли ви не приділяєте увагу його здоров'ю, наближає вас до проблем. Дбайте про серце вже сьогодні, адже завтра може бути пізно.

Перекушувати

Перегляньте свої закуски та замініть їх на корисніші варіанти, а саме на фрукти, овочі та горіхи. Пам’ятайте, що на рік 100 зайвих калорій, які ви вживаєте на день можуть призвести до 4,5 кг, а 250 мг натрію — до додаткової чашки солі. Вибір здорових закусок допоможе уникнути таких наслідків.

Зловживати алкоголем

Не зловживайте алкоголем, навіть якщо хтось доводить його користь для організму. Однак, якщо вам важко повністю відмовитись від алкоголю, вживайте лише якісні напої у помірній кількості: 1-2 напої на день для чоловіків та 1 для жінок.

Курити

Це одна з найшкідливіших звичок, яку варто подолати для здоров'я, оскільки відмова від куріння позитивно впливає на тривалість життя. Куріння значно підвищує ризик серцевих захворювань та скорочує життя принаймні на 10 років. Однак, якщо ви кинете курити до 40 років, ви зможете знизити ризик смерті від куріння на 90%.

Не їсти овочі

Овочі важливі для здоров'я серця, адже вони багаті на поживні речовини та антиоксиданти, що підтримують здоров'я артерій. Шпинат, помідори, спаржа та брюссельська капуста — це чудові варіанти для включення у раціон, оскільки їх регулярне вживання допомагає зміцнити серце.

Пити дієтичну колу

Газована вода з цукром може нашкодити здоров'ю, спричиняючи набір ваги та ожиріння. Підсолоджувачі порушують мікробіом кишечника, знижуючи чутливість до інсуліну та зменшуючи відчуття насичення. Крім того, регулярне вживання соди збільшує ризик серцево-судинних захворювань. Тож, відмовтеся від такої напої для підтримки здоров'я.

Ігнорувати храп

Якщо ви хропите, зверніться до лікаря для детального обстеження. Хропіння може бути симптомом апное уві сні, що збільшує ризик серйозних захворювань, таких як високий тиск та серцево-судинні проблеми. Не ігноруйте ці ознаки, оскільки раннє діагностування допоможе запобігти ускладненням.

Покладатись на спадкове здоров’я

Не дозволяйте сімейній історії серцевих захворювань визначати ваше майбутнє. Врахуйте, що генетика впливає лише на 20% ризику, а тому важливо активно працювати над своїм здоров’ям. Дотримуючись здорових звичок, ви контролюєте своє життя.

Не робіть помилок! ТОП-3 кольори лаків, які не можна обирати на Новий рік 2025

четвер, 5 грудень 2024, 23:10

Наближається Новий 2025 рік, а це означає, що дівчата уже почали обирати дизайни манікюру. Але не варто поспішати. Астрологи запевняють, що від кольору нігтів буде залежати, що принесе вам доля у наступному році, передають Патріоти України. У TikTok ма...

Не робіть так! Найпоширеніші помилки, при приготуванні вівсянки, які допускають всі

четвер, 5 грудень 2024, 17:56

Вівсянка – це справжня класика корисних сніданків. Проте, навіть найпростіший рецепт можна зіпсувати через типові помилки, які позбавляють кашу бажаної консистенції, смаку та користі. Редакція FoodOboz розповість, які найпоширеніші помилки допускають п...