Чи замислювалися ви, чому дієтологи постійно говорять про шкоду білого рису, який вважається порожнім вуглеводом з високим глікемічним індексом, але азійці їдять його щодня і мають доволі молодий і здоровий вигляд? У чому тут секрет? І чи можна їсти рис і не гладшати? Ось які хитрощі використовують азійці, щоб знизити глікемічний індекс білого рису до 18 одиниць (з 70), передають Патріоти України.
Найпопулярнішою стравою з рису серед українців є плов. До нього також додають моркву, цибулю, свинину і велику кількість олії. Звісно, це дуже смачно. Але, як результат, ми отримуємо високовуглеводний рис, два високовуглеводні овочі та ще й жири (олію). Не дивно, що після такого обіду ви відчуватимете важкість у шлунку, а вага невпинно збільшуватиметься. Тим більше, що навіть дієтологи звертають увагу: найгірше поєднання для нашого здоров'я – вуглеводи + жир.
Азійська кухня містить велику кількість ферментованих продуктів: кімчі, соєвий соус, рисовий оцет тощо. Всі вони допомагають заселити кишківник корисними бактеріями, які потрібні для кращого засвоювання рису (та інших вуглеводів з високим глікемічним індексом).
Також у країнах Азії по-іншому готують цей продукт. Українці звикли засипати невелику кількість крупи до каструлі, залити її водою і варити, поки рідина не випарується.
Азійці спочатку замочують рис хоча б на 20 хвилин, а краще на ніч. Рисову воду, яка залишилася після цього, використовують для вмивання обличчя або просто випивають.
Навіть після цього рис обов'язково промивають до 5 разів чи навіть більше, щоб вода стала прозорою. Ця процедура допомагає позбавити крупу зайвого крохмалю і робить майбутню страву розсипчастою.
А ось якщо варити рис у пароварці чи готувати просто на парі, то можна зменшити його глікемічний індекс з 70 одиниць до 38. Такий спосіб додатково зберігає всі корисні речовини. Варто запам'ятати – чим краще відварений рис, тим вищий його глікемічний індекс. Тому азійці варять рис щонайбільше 12-15 хвилин.
Ще на 30% знизити глікемічний індекс рису допомагає лише одна столова ложка соєвого соусу. Краще почати з меншої порції і поступово її збільшувати, адже цей продукт має доволі специфічний смак. Покращує травлення і правильне поєднання. Рис варто готувати з овочами та морепродуктами. Таке поєднання покращує перистальтику завдяки великій кількості клітковини.
Бобові (квасоля, сочевиця, арахіс, нут, горох) багаті білками, що допомагають шкірі регенерувати і довше залишатися молодою. Про користь бобових у раціоні розповіла дієтологиня Оксана Скіталінська, передають Патріоти України. За її словами, бобові мают...
Якщо вивертати одяг перед пранням, це збереже довше життя улюбленому вбранню, передають Патріоти України. Чи потрібно вивертати речі навиворіт перед пранням у пральній машинці? Хтось це робить, хтось - не вважає необхідним. Втім, експерти радять не пол...