Забобонний ювілей: Чому не прийнято гучно святкувати 40-річчя та як провести його безпечно для себе

Чому не можна святкувати 40 років? Коли четвертий десяток стрімко наближається до кінця, про це замислюються багато людей, передають Патріоти України.

Всі чули про марновірство – 40 років не можна відзначати ні чоловікам, ні жінкам, інакше бути біді. Подібне переконання є у православних християн, у астрологів, нумерологів, тарологів і езотериків. Але що насправді ховається за таким страшним сорокарічним ювілеєм

Чому не можна відзначати 40-ий День народження за версією християнства

Християнська церква не забороняє святкувати сорокаріччя - чоловіки та жінки можуть вільно відзначати День народження. Священики відкидають усілякі забобони, і навіть 33 роки – вік Христа, не є приводом для відмови від свята життя.

Однак число 40 в системі православних вірувань зустрічається досить часто, і, як правило, в негативному ключі. Наприклад:

  • 40 днів тривав Всесвітній потоп
  • Мойсей водив народ Юдейський по пустелі 40 років
  • Ісус Христос вознісся на небеса через 40 днів після воскресіння. Стільки ж часу блукають по землі душі простих смертних після їх відходу в інший світ (звідси ж і традиція влаштовувати поминальний день на 40 день після смерті людини)
  • Після народження дитини жінка вважається брудною, заплямованою гріхом, тому їй забороняється відвідувати храм 40 днів – саме стільки часу потрібно, щоб молода мама "очистилася".

Також існує повір'я, що ангел-хранитель супроводжує людину на її життєвому шляху лише до 40 років – вважається, що в цьому віці він або вона вже набрали достатню кількість мудрості та життєвого досвіду, щоб самостійно обирати свій шлях. Проте втрата божественного захисту і заступництва робить людину вразливою для лихого ока та хвороб, поки вона не "обросте" власною бронею, яку раніше їй надавав янгол-охоронець.

Чому не можна святкувати 40 років: що кажуть астрологи?

40-річчя в переконаннях астрологів - кризовий період екстремальних змін і пов'язаних з ними нещасть. Свій п'ятий десяток людина зустрічає під впливом Урана і Плутона – така гримуча суміш відкриває в її житті суперечливий період пошуку себе. Зазвичай цей процес супроводжується фінансовими проблемами, фізичними та психологічними травмами, кардинальними змінами в особистому житті та ін.

Уран супроводжує людину з 39 до 43 років – період невизначеності і метань, який досягає свого піку, при перетині з Плутоном - в 40 років.

Чому не можна відзначати 40-річчя - думка езотериків

Містики вважають 40-річний ювілей своїм піком, розквітом, якого не варто боятися, адже в нумерології число "4" відповідає новим силам, починанням і творінням з позитивною конотацією.

Тим не менш святкувати 40 років не поспішають і езотерики – в 40-ий День народження енергетика людини втрачає свою силу і міцність, а значить робить її вразливою для зовнішнього негативного впливу. Свято, як правило, влаштовують тихе і скромне, серед гостей – лише найближчі, у кого точно немає бажання наврочити ювіляра.

Це вірування, в свою чергу, пов'язують не з нумерологією, а з символізмом карт таро, в яких числу 40 відповідає старший аркан "Смерть". Сама по собі карта не несе в собі негативу, її значення залежить від інших карт в розкладі – загалом Смерть трактується, як провісник великих змін, який без жалю забирає з минулого з собою в підземний світ все старе та непотрібне. Проте, в День народження нагадування про смерть в будь-яких її проявах вважається поганим знаком, якого краще уникати незалежно від трактування.

Не можна святкувати 40-ий День народження - що про це думають психологи

Чоловік, який святкував своє 40-річчя, не доживе до 50-ти, а жінка, що відгуляла свій 40-ий День народження, назавжди розпрощається з молодістю. Страхом перед цим ювілеєм скуті навіть найзавзятіші скептики, а релігійні люди та містики і зовсім відчувають перед ним забобонний жах.

Чому не можна відзначати сорок років? Психологи переконані: об'єктивних підстав для цього немає. Напередодні кожного ювілею людина стикається з певною кризою: пройшло ціле десятиліття - чого ж я досяг? 30 років - прощання з юністю. 40 років - відчайдушні спроби її повернути.

Перетинаючи 40-річний рубіж, людина неминуче стикається з фізіологічними змінами, з'являються перші ознаки старіння організму. Психічна зрілість не радує, і на її заміну приходить криза середнього віку.

В тій чи іншій мірі її переживає кожен. Але для когось це - період самопізнання, а для когось - американські гірки, які супроводжуються скандалами та проблемами. До другої групи належить більшість, тому і 40-ка років бояться: для багатьох це – точка відліку, перший день залишку їхнього життя.

Тому святкувати можна і навіть потрібно. А ось чи влаштовувати гучну вечірку, або просто випити хорошого вина в оточенні близьких - це повинен особисто вирішити кожен. Життя триває, і попереду на людину чекає ще безліч дивовижних відкриттів.

Джерело: Главред

Народні прикмети на 24 січня. Як українці спрадавна відзначали день Оксани-напівхлібниці та перелом зими. І чому переймалися небезпекою для здоров'я

п’ятниця, 24 січень 2025, 7:05

Християни східного обряду 24 січня за новим стилем вшановує пам'ять преподобної Ксенії Римської і мученика Вавили Сицилійського, а також сирійського пустельника преподобного Македонія. За старим стилем 24 січня вшановували пам'ять Феодосія Великого і Ф...

Скільки потрібно ходити на день, щоб схуднути: Тренер дав пояснення

п’ятниця, 24 січень 2025, 5:40

Ходьба - одна з найпростіших і водночас найефективніших вправ, яка може допомогти скинути жир на животі. Про це на eatthis.com пише тренер з важкої атлетики Джаррод Ноббе, передають Патріоти України. "Дослідження показують, що регулярна ходьба може доп...