Цвіль токсична і небезпечна для здоров'я. Це вид грибка, який з’являється в місцях з підвищеною вологістю. Причиною найчастіше є різниця температур, неправильна теплоізоляція, старий дах, вологі стіни або неякісно встановлені вікна Побачивши цвіль на підвіконні, багато хто просто недооцінює масштаб проблеми, передають Патріоти України.
Є кілька способів, що допоможуть швидко позбутися від шкідливого грибка. Про найефективніші розповіло видання Sante Plus.
Білий оцет
Спершу підвіконня та рами слід висушити паперовим рушником. Потім фахівці радять налити білий оцет у пульверизатор та обробити пошкоджені місця. Оцет варто лишити на годину, а потім почистити поверхню щіткою.
Відбілювач
Можна додатково обробити підвіконня відбілювачем. Це позбавить від неприємного запаху. У пульверизаторі змішуємо відбілювач та воду у пропорції 1:1. Після обприскування заражених ділянок потріть їх щіткою, потім промийте водою та висушіть.
Як запобігти появі цвілі
Цвіль – дуже поширений вид грибка, спори якого постійно витають у повітрі. Потрапляючи на вологі поверхні, спори починають дуже швидко розмножуватися. Щоб запобігти появі цвілі, доцільно підтримувати вологість в домі на рівні від 30% до 50%. Цвіль починає утворюватися вже протягом 24–48 годин з моменту появи конденсату.
Безпечні способи від цвілі для алергіків
Хоча оцет або відбілювач добре знищують цвіль, вони можуть бути шкідливими для людей, які мають проблеми з диханням або схильні до алергічних реакцій. Є екологічні та абсолютно безпечні лайфхаки від плісняви.
Прання постільної білизни і рушників є невід’ємною частиною підтримки чистоти та гігієни у домі. Важливо не лише регулярно проводити цей процес, але й правильно обирати температуру прання, адже саме вона впливає на якість очищення, знищення бактерій, п...
Куряча грудка - популярний вибір для здорових та швидких страв. Але часто після приготування вона виходить сухою, жорсткою та несмачною. Проте один простий трюк може змінити все - і ваша курятина буквально танутиме в роті, Патріоти України. Навіть при...