Дослідники відповіли на питання, яке багато разів задавали собі люди із зайвою вагою - "Чому деякі жеруть і не товстіють?". Про це повідомив журнал Cell, передають Патріоти України.
Колектив штатних дослідників вчених з Інституту молекулярної біотехнології при Австрійської академії наук (IMBA) з'ясував, що за худобу людини, швидше за все, відповідає певний ген.
"Більшість вчених вивчають ожиріння і генетику ожиріння. Ми просто змінили тактику і вивчили худобу, відкривши нову область досліджень", – цитує спеціалізований журнал Cell одного з керівника проекту, Джозефа Пеннінгера.
За його словами, дослідникам вдалося виявити групу людей, які не товстіють незалежно від вживаної в їжу страв. В них вченими й були знайдені загальні генетичні маркери.
Дослідники припускають, що за вроджену худобу відповідає мутація ALK-гена. Пригнічення його синтезу зазвичай і призводить до прискореного спалюванню жиру.
"ALK широко вивчався в контексті раку, але поза цим контекстом про біологічної ролі цього гена відомо мало", – розповів інший керівник проекту Майкл Ортхофер.
За його словами, довгі випробування на лабораторних тваринах і комах продемонстрували ‒ відключення ALK у гіпоталамусі (область мозку ‒ центральна точка координації метаболізму) призводить до спалювання жиру.
В багатьох салатах використовують буряк. Він має приємну текстуру, досить нейтральний смак коренеплоду та добре поєднується з іншими інгредієнтами. Найчастіше згадують про «Оселедець під шубою» та «Вінегрет». Ще можна приготувати буряк з бринзою, кунжу...
Сніданок – це важлива частина дня, яка допомагає відновити рівень енергії після ночі та забезпечує організм необхідними поживними речовинами. Для здорового старту обирайте продукти, багаті вітамінами, мінералами та антиоксидантами, які підтримують фізи...