Дослідники знайшли відповідь на запитання, чому деякі люди багато їдять і не товстіють

Дослідникам вдалося виявити групу людей, які не товстіють незалежно від вживаної в їжу страв.

Дослідники відповіли на питання, яке багато разів задавали собі люди із зайвою вагою - "Чому деякі жеруть і не товстіють?". Про це повідомив журнал Cell, передають Патріоти України.

Колектив штатних дослідників вчених з Інституту молекулярної біотехнології при Австрійської академії наук (IMBA) з'ясував, що за худобу людини, швидше за все, відповідає певний ген.

"Більшість вчених вивчають ожиріння і генетику ожиріння. Ми просто змінили тактику і вивчили худобу, відкривши нову область досліджень", – цитує спеціалізований журнал Cell одного з керівника проекту, Джозефа Пеннінгера.

За його словами, дослідникам вдалося виявити групу людей, які не товстіють незалежно від вживаної в їжу страв. В них вченими й були знайдені загальні генетичні маркери.

Дослідники припускають, що за вроджену худобу відповідає мутація ALK-гена. Пригнічення його синтезу зазвичай і призводить до прискореного спалюванню жиру.

"ALK широко вивчався в контексті раку, але поза цим контекстом про біологічної ролі цього гена відомо мало", – розповів інший керівник проекту Майкл Ортхофер.

За його словами, довгі випробування на лабораторних тваринах і комах продемонстрували ‒ відключення ALK у гіпоталамусі (область мозку ‒ центральна точка координації метаболізму) призводить до спалювання жиру.

З архіву ПУ. Будьте обережні! Лікарі розповіли, кому категорично не можна їсти огірки

п’ятниця, 25 червень 2021, 0:10

Свіжі огірки стають особливо популярні серед українців влітку, коли ціна на хрусткий овоч помітно знижується, а нітратів у них стає менше. Незважаючи на ряд переваг, огірки корисні далеко не всім людям, а декому вживати їх навіть протипоказано, передаю...

З архіву ПУ. Схуднути при сповільненому метаболізмі: Вчені знайшли в тілі людини "зону спалювання жиру"

четвер, 24 червень 2021, 23:55

За словами вчених, під час вправ з невеликою інтенсивністю організм витрачає жири, а при більш важких навантаженнях витрачаються вуглеводи. Відомо, що з віком багатьом стає все важче схуднути. Зазвичай в таких випадках ми говоримо про уповільнений мета...