В окупований Луганськ рідко приїжджають з гастролями. Культурна частина життя в "ЛНР" втрачена надовго - блогер

В окупації люди нудьгують за колишнім життям і колишніми можливостями. Ці обмежені можливості намагаються компенсувати відвідуванням рідкісних концертів

В окупованому Луганську. Ілюстрація:Радіо Свобода

Українським зіркам, які присягаються в любові до своєї країни, проте не хочуть в ній жити, дали слушну пораду. Про це написала блогер Ольга Черненко, передають Патріоти України з посиланням на 24 канал.

"Я не зрозумію ніяк і, ймовірно, ніколи, як можна клястися в любові до країни, з якої при першій можливості їдуть куди подалі", підкреслила вона. "І непросто їдуть - живуть фактично де завгодно, крім гаряче улюбленої країни. І батьки там же живуть, і діти. А улюблена країна сприймається як вимушеність - для заробляння грошей", - додала блогер.

"Я про артистів ... ти або не говори на кожному кроці, як сильно любиш свою країну, або не викладай в соціальних мережах своїх же захоплених фотографій перебування в далеких заморських країнах", - порадила вона. "І одна справа їздити десь колись відпочити там, а інше - жити там весь час з рідкісними проміжками на приїзди в свою улюблену батьківщину. Скидається на гастрабайтерство, правда? Підзаробив і повернувся додому. Тільки з тією різницею, що на заробітки людина їздить в свою країну ", - написала Ольга.

Вона розповіла про культурне життя окупованого Луганська. "Луганськ обмежений багато в чому. Сюди рідко приїжджають на гастролі. І в ці дні завжди аншлаг, тому що люди нудьгують за колишнім життям і колишніми можливостями. Ці обмежені можливості намагаються компенсувати відвідуванням рідкісних концертів, яких за минулий рік було, що називається, раз -два і все ... " - написала блогер.

"Дорослі люди навіть ходять в цирк з тієї ж причини - хочеться різноманітності, якогось колишнього життя в сфері дозвілля, чого немає вже три роки. А цирк активно експлуатує туалетну тему - на будь-який вік. І якщо бачиш щось інше, дивуєшся і захоплюєшся тим, що буває інакше, по-іншому", - зазначила жінка.

"Шкода, що ця частина життя втрачена. Шкода, що немає вистав і гастролей - сюди не хочуть їхати. А якщо приїжджають, то ті, хто не гребує нічим", - підкреслила вона.

"Пісняри" в якомусь своєму десятому складі, які експлуатують назву і костюми, невпізнанні і не схожі на колишніх "Піснярів". Але їх зустріли так душевно і тепло, що авансом пробачили їх пом'яті штани, зовсім не концертний вид і якийсь трохи дивний концерт. Люди хотіли свята і були впевнені, що все буде так, як їм хочеться. Від артистів це вже залежало мало", - вважає блогер.

"На розігрів поставили пісні тих ще років в запису. Поки зал наповнювався, всі слухали "Вільшанки зачувши голосок ..." і посміхалися. Артисти вийшли на сцену так, ніби вийшли і знову зайшли. Так, ніби для нас це не подія, а повсякденність - їх концерт. Без високих слів і всього іншого. В кінці сказали, що люблять нас і що ми найкраща публіка. І чомусь в цей раз я повірила цьому, тому що після перерви в гастрольному житті ми дійсно приймали їх тепло і щиро", - згадала вона.

"Ми скучили за таким життям, коли дві години можна не думати про проблеми, гроші, труднощі, наш дивний статус. Концерти дають таку ілюзію. Можна на дві години вимкнути свідомість і просто слухати і дивитися", - заявила Черненко.

"Напевно, тому в філармонію завжди ходять. Ходять і в театри. Людина намагається вигадувати свою реальність і вірить в неї. Вірить в те, що все майже як раніше. Вона, принаймні, робить для цього все, щоб виконувати всі ритуали свого колишнього життя", - зазначила Ольга. "Іноді, щоб забути про війну, потрібно просто жити як раніше. Влаштовувати недільні обіди, приймати гостей, ходити в театр, водити дитину по суботах в кіно", - додала вона.

"Паспортизація" в ОРЛДО: приховані небезпеки для України

п’ятниця, 30 квітень 2021, 23:25

Нинішня паспортна кампанія дозволить Володимиру Путіну стверджувати, що в Україні порушуються права уже не просто російськомовних громадян, як про це говорили на початку російсько-української війни, а безпосередньо громадян РФ. На мою думку, масовою розд

РФ готує окупацію Маріуполя і Бердянська, щоб відрізати Україну від Азовського моря

субота, 24 квітень 2021, 22:03

Тобто, головний напрямок вторгнення окупантів - це степовий Донбас, напрямок Маріуполь і Бердянськ. Вихід на Запорізьку і Херсонську області, повне охоплення акваторії Азовського моря. При цьому хочу підкреслити, що агресор робить це не для відновлення по