
Чехія спільно із Польщею, яка головує у ЄС, працюють над рішенням про статус українців, які користуються тимчасовим захистом, після "завершення" війни. Про це заявив міністр МВС Чехії Віт Ракушан, передають Патріоти України.
Ракушан зазначив, що Чехія готується до сценаріїв, якщо в Україні буде оголошене "перемир'я" або будь-яке "припинення" війни.
У такому разі Чехія автоматично припинить надавати тимчасовий статус українцям. Однак вони зможуть залишатися в Чехії протягом деякого періоду часу, рік або півтора. Для цього вони мають перереєструватись у Чехії за іншим статусом, як і інші іноземці.
"Ми готуємо документи для цього разом з Польщею, яка головує в Раді Європейського Союзу. Ми хочемо, щоб воно було завершене в найближчі місяці", - заявив Ракушан.
Він додав, що таку пропозицію хочуть розробити протягом польського головування в ЄС, тобто до кінця червня. Це пов'язано із тим, що таке рішення має ухвалюватись на рівні ЄС.
Угорщина стала єдиною з 27 країною Євросоюзу, яка заблокувала важливий процедурний крок для подальшого просування заявок України й Молдови на членство у блоці. У вівторок, 23 червня 2026 року, у Брюсселі уряд Угорщини відклав погодження спільного європ...
У російському інформаційному просторі почали з'являтися сценарії можливої ізоляції окупованого Криму. Один із воєнних блогерів, якого пов'язують із Міністерством оборони РФ, опублікував схему під назвою «Кримський міст як кінцева мета блокади Криму». П...