Чотирьох місяців для навчань пілотів ЗСУ на американських винищувачах F-16, про що раніше стверджували у США, буде недостатньо, зауважив ефірі телемарафону провідний науковий співробітник державного музею авіації Валерій Романенко. Водночас інший експерт Йоганнес Арльт у коментарі DW припустив, що для освоєння F-16 замало буде і півроку, передають Патріоти України.
"Опанувати літак - це не літати у ньому, як турист, а воювати. До просто вміння літати на цьому літаку потрібні професійні навички користування його системами озброєння, а також опанування його тактики у застосуванні. Причому тактики не лише одиночного літака, але й у групі, в парі... у складі ескадрильї, а також виконання тактичних прийомів у різного роду операціях", - пояснив Романенко.
Він додав, що "чотири місяці", про які писала західна преса, треба розділяти: "Чотири місяці - це навчитися літати на літаку. І там купа обмежень: без бойового застосування, без вищого пілотажу, без користування озброєнням, без дозаправки та іншого".
Він зауважив, що термін освоєння літаків нашими Повітряними силами може скласти 6 місяців, "щоб ми отримали льотчика приблизно на третій клас для виконання бойових завдань у простих метеорологічних умовах".
"Опанувати літак можна за чотири місяці, плюс місяць тактичної підготовки, плюс місяць бойової підготовки, плюс ще місяць, якщо хочемо (навчитися - УНІАН) проривати протиповітряну оборону, курс вищого пілотажу. Тобто, ми маємо опановувати цей літак поступово", - зазначив Романенко.
В той же час військовий експерт Йоганнес Арльт уточнив, що за півроку ЗСУ "зможуть, якщо можна так висловитися, підняти літак у повітря". У такий короткий термін, вважає він, неможливо "повністю засвоїти цю систему". Однак найбільші складнощі чекатимуть в обслуговуванні цих винищувачів: "Бачу велику проблему у навчанні технічного персоналу, якому переважно потрібна багаторічна підготовка і, насамперед, їм буде бракувати досвіду, щоби по-справжньому ремонтувати ці літаки".
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...
Балістична ракета, якою Росія ударила по Україні, була створена на базі російської ракети РС-26 Рубіж. Про це повідомила речниця міноборони США Сабріна Сінгх під час брифінгу. За її словами, Москва попередньо повідомила Вашингтон через канали зменшення...