Чи має Росія можливості й надалі обстрілювати енергосистему України: В ISW оцінили ризики

Росія має певні проблеми з виробництвом ракет, і нинішній рівень виснаження її стратегічних ракетних комплексів може обмежувати частоту й масштаби масованих атак по Україні в майбутньому. Однак окупанти зможуть продовжувати масштабну кампанію проти української інфраструктури в найближчій перспективі, загрожуючи цивільному населенню країни, передають Патріоти України.

Про це у звіті за 7 січня заявив американський Інститут вивчення війни (ISW). Аналітики зазначили: ракетний арсенал країни-агресорки, ймовірно, і далі зменшуватиметься, але він все одно несе загрозу для України.

В ISW звернули увагу на цинічну заяву міноборони РФ, зроблену під час масованого удару 29 грудня. Відомство стверджує, що російські ракети морського базування "Калібр" "не закінчаться ніколи". Водночас російські війська востаннє застосовували "Калібри" у дев'яту великомасштабну ракетну атаку по інфраструктурі 16 грудня. Також аналітики заявили, що ракети окупантів С-300 і 3М-55 "Онікс" є менш точними.

"Що, ймовірно, є причиною того, що російські війська не використовували ці системи широко у великомасштабних ракетних ударах по українських критично важливих об'єктах інфраструктури", – сказано в тексті.

Як зазначили експерти, факти свідчать, що РФ не мобілізувала свою військову промисловість для підтримки військових операцій проти України. Країна зазвичай збільшує виробництво ракет та інших систем озброєнь і боєприпасів перед тим, як вступити у велику війну, і зазвичай переводить свій військовий ВПК на військовий лад після початку бойових дій. Але Росія не зробила ні того, ні іншого.На думку аналітиків, це може бути пов'язане з побоюваннями диктатора Володимира Путіна, що подальші економічні потрясіння підігріють подальше внутрішнє невдоволення в РФ, оскільки західні санкції наклали значні обмеження на ВПК агресора.

Україна готує ривок на фронті: Шмигаль розкрив для партнерів в Гданську на найближчий тиждень

четвер, 25 червень 2026, 19:38

Протягом цього місяця Сили оборони України звільнять від російських загарбників більше територій, ніж армія РФ змогла окупувати від початку поточного року. Про це заявив міністр енергетики України Денис Шмигаль під час Міжнародної конференції з питань ...

Українське зерно могло стати платою за "Шахеди" для Росії: Спливли подробиці поставок до Ірану

четвер, 25 червень 2026, 19:10

Служба безпеки України (СБУ) ймовірно розслідує схему постачання українського зерна до Ірану в обхід чинних обмежень на торгівлю з іранськими резидентами. За версією слідства, це зерно могло використовуватися як частина розрахунків Росії за безпілотник...