Десь поряд смердить кремлівським Табакі: Президент Киргизстану звинуватив Таджикистан у бажанні відхопити частину території його країни

Очільник Киргизстану Садир Жапаров, котрий раніше "рятував" підданих від коронавірусу отрутою, у зверненні до народу заявив, що у конфлікті з Таджикистаном країна стояла на межі втрати територіальної цілісності, зазначають Патріоти України.

Президент Республіки Киргизстан Садир Жапаров виступив зі зверненням до народу за підсумками прикордонного конфлікту з Таджикистаном, заявивши, що цей конфлікт міг привести до втрати територіальної цілісності країни.

"Однак завдяки підготовленості, високому моральному духу і героїзму прикордонників та правоохоронних органів Киргизстану нам вдалося зберегти територіальну цілісність нашої країни", – додав президент.

Нагадаємо, 29 квітня на кордоні Киргизстану і Таджикистану сталася перестрілка за участі збройних сил обох країні. Обидві країни почали стягувати до кордону війська.

У процесі перестрілки збройні сили Таджикистану знищили киргизьку прикордонну заставу "Достук", а армія Киргизстану захопила прикордонну заставу Таджикистану. Ближче до вечора 29 квітня, після перемовин міністрів закордонних справ двох країн, бойові дії між Киргизстаном та Таджикистаном припинилися.

30 квітня представники Таджикистану і Киргизстану домовилися про припинення збройного конфлікту, однак вже 1 травня прикордонники Киргизстану повідомили, що військові Таджикистану відкрили вогонь по житлових будинках на території країни. Згодом влада Таджикистану спростувала цю заяву.

1 травня лідери Киргизстану й Таджикистану домовилися про відведення військової техніки на кордоні. А під вечір влада країн дійшла згоди щодо повного припинення вогню.

2 травня вранці Киргизстан та Таджикистан почали відведення військ на кордоні.

Протяжність кордону між Таджикистаном і Киргизстаном становить 976 кілометрів, з яких сьогодні делімітовані й демарковані лише 504. Невизначена лінія кордону часто стає причиною конфліктів у прикордонних поселеннях.

Крім того, на території Киргизстану розташовані два таджикистанських і чотири узбекистанських ексклави. Всередині й довкола ексклавів конфлікти виникають через землі, воду, незаконних перетинів кордонів і міжетнічних розбіжностей. Вони супроводжуються перекриттям доріг, масовими бійками й підпалами будинків.


Кремлівський фюрер сподівався на інше: Білий дім заявив, що запуск нової ракети РФ не стримає доставку зброї Україні, як і погрози Путіна вдарити по постачальникам з НАТО

п’ятниця, 22 листопад 2024, 8:31

Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...

Особлива любов до Путіна? Меркель пояснила, чому перешкоджала вступу України до НАТО

п’ятниця, 22 листопад 2024, 8:22

Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...