Очільник Киргизстану Садир Жапаров, котрий раніше "рятував" підданих від коронавірусу отрутою, у зверненні до народу заявив, що у конфлікті з Таджикистаном країна стояла на межі втрати територіальної цілісності, зазначають Патріоти України.
Президент Республіки Киргизстан Садир Жапаров виступив зі зверненням до народу за підсумками прикордонного конфлікту з Таджикистаном, заявивши, що цей конфлікт міг привести до втрати територіальної цілісності країни.
"Однак завдяки підготовленості, високому моральному духу і героїзму прикордонників та правоохоронних органів Киргизстану нам вдалося зберегти територіальну цілісність нашої країни", – додав президент.
Нагадаємо, 29 квітня на кордоні Киргизстану і Таджикистану сталася перестрілка за участі збройних сил обох країні. Обидві країни почали стягувати до кордону війська.
У процесі перестрілки збройні сили Таджикистану знищили киргизьку прикордонну заставу "Достук", а армія Киргизстану захопила прикордонну заставу Таджикистану. Ближче до вечора 29 квітня, після перемовин міністрів закордонних справ двох країн, бойові дії між Киргизстаном та Таджикистаном припинилися.
30 квітня представники Таджикистану і Киргизстану домовилися про припинення збройного конфлікту, однак вже 1 травня прикордонники Киргизстану повідомили, що військові Таджикистану відкрили вогонь по житлових будинках на території країни. Згодом влада Таджикистану спростувала цю заяву.
1 травня лідери Киргизстану й Таджикистану домовилися про відведення військової техніки на кордоні. А під вечір влада країн дійшла згоди щодо повного припинення вогню.
2 травня вранці Киргизстан та Таджикистан почали відведення військ на кордоні.
Протяжність кордону між Таджикистаном і Киргизстаном становить 976 кілометрів, з яких сьогодні делімітовані й демарковані лише 504. Невизначена лінія кордону часто стає причиною конфліктів у прикордонних поселеннях.
Крім того, на території Киргизстану розташовані два таджикистанських і чотири узбекистанських ексклави. Всередині й довкола ексклавів конфлікти виникають через землі, воду, незаконних перетинів кордонів і міжетнічних розбіжностей. Вони супроводжуються перекриттям доріг, масовими бійками й підпалами будинків.
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...