Допит вів ФСБшник: Українка, яка провела 65 днів на "Азовсталі", розповіла про "фільтрацію"

Українкам, яких було евакуйовано з металургійного комбінату "Азовсталь", довелося пройти принизливу і довготривалу процедуру "фільтрації". Їх повністю роздягали, обмацуючи усе тіло, та допитували про рідних. Про це розповіла Анна Зайцева, яка разом із шестимісячною дитиною 65 днів провела в бомбосховищі на "Азовсталі", пише The Village, передають Патріоти України.

Її чоловік, який є колишнім військовим, приєднався до "Азову" та разом із іншими захисниками Маріуполя перебуває в російському полоні. За словами Зайцевої, фільтрацію довелося пройти усім, хто був на "Азовсталі", "але не всі з неї повернулися". Уся процедура огляду та допиту тривала близько чотирьох годин.

"Фільтраційний табір нагадує звичайний військовий табір. Там багато людей у формі, зброї та білих наметів. Нас розділили: чоловіків і жінок окремо", – розповіла жінка.

У першому наметі українок змусили повністю роздягнутися, після чого їх почали оглядати російські жінки-військові, які "обмацували кожну з нас, кожен сантиметр тіла, включно з інтимними зонами". При цьому огляд проводився в одній незмінній парі рукавичок.

Зайцева розповідає, що окупанток обурювало, що українки мали занадто гарний вигляд як для людей, які два місяці не виходили з бункера.

"Вони чіплялися до того, що в нас чисте волосся, цілий одяг, а в когось навіть нафарбовані вії", – розповіла жінка.

У наступному наметі окупанти сканували документи та допитували про рідних. "Вони знали про нас і наших близьких усе. За моїм прізвищем одразу зрозуміли, що я дружина військового. Про мого чоловіка в них було більше інформації, ніж у мене", – каже Зайцева.

Далі, за її словами, агресори забрали в неї телефони, та завантажили з них усе, включно з контактами, фото та доступом до соцмереж. Їм навіть вдалося відновити все, що було видалене з огляду на безпеку.

Також у неї взяли відбиток цілої долоні, а не лише пальців, як це роблять зазвичай.

Згодом усіх очікував допит, під час якого ворог розпитував біографічні дані та просив намалювати мапу заводу, вказавши позиції захисників та їхні позивні.

Далі жінку намагалися затиснути психологічно, влаштувавши одночасний допит із трьох сторін. Представник ФСБ РФ також намагався встановити з нею контакт, завівши розмову про дитину.

"Мене, крім звичайного військового, допитував ще й ФСБшник. Він підсів до мене і почав щось запитувати про дитину. Хвалив моторику пальців сина, на що я спитала, чи він педіатр. Коли стало зрозуміло, що я нічого їм не розповім, позаду мене з’явився ще один військовий, третій", – розповіла Зайцева.

Агресори оточили її та попередили, що їй краще почати відповідати. Вони намагалися дізнатися, чи її чоловік – фашист, та які татуювання є в нього на тілі.

"Пресинг посилювався, але мене врятувала французька. Повз проходив представник Червоного Хреста. Він був французом. Він побачив, що їх троє на одну мене і запитав, що відбувається. Я відповіла йому французькою. ФСБшник миттєво припинив говорити до мене, фиркнув: "Скажіть йому, що ми вас тут не їмо", і від мене відчепилися", – зазначила Зайцева.

Вона висловила сподівання, що "чоловіки-військові, які перебувають у полоні, також мають поруч із собою захист у вигляді представників Червоного Хреста чи ООН".

Путін піде ва-банк? Експерт оцінив, чи дійсно Росія може вдарити по урядовому кварталу в Києві

субота, 23 листопад 2024, 22:40

Російська Федерація дійсно може завдати удару по урядовому кварталу Києва. Але це означатиме перехід реальних "червоних ліній". Про це у коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Ж...

"Офіцер повинен бачити солдата": Зеленський озвучив головне завдання головкома Сирського

субота, 23 листопад 2024, 20:02

Зміни в управлінських підходах в армії, зазначені у Плані внутрішньої стійкості України, передбачають зокрема зменшення бюрократії у війську. Про це президент Володимир Зеленський сказав під час виступу на ІІІ Міжнародної конференції з продовольчої без...