Двигун "перепрацював"? Глава Роскосмосу назвав причину аварії станції "Луна-25"

Глава російської корпорації Роскосмос Юрій Борисов назвав причину аварії міжпланетної станції Луна-25. Про це повідомляють російські пропагандисти, передають Патріоти України.

За його словами, аварія сталася через нештатну роботу двигуна. Після переходу на режим посадки він пропрацював 127 секунд замість 84. У результаті, космічний апарат не зміг вчасно знизити швидкість і врізався в поверхню Місяця.

Борисов розповів, що вже сформовано міжвідомчу комісію, яка розслідує причини аварії. Її висновки планують врахувати в подальших розробках.

Атоматичну міжпланетну станцію Луна-25 запустили з космодрому Східний в Амурській області 11 серпня. Це був перший у сучасній Росії запуск місії на Місяць. Автоматична станція мала проводити тривалі дослідження на місячній поверхні.

Луна-25 стартувала 11 серпня з космодрому Східний в Амурській області РФ і мала стати першою в історії станцією, яка сяде на південному полюсі Місяця 21 серпня 2023 року. Її основними завданнями називали відпрацювання м’якої посадки, дослідження внутрішньої будови і розвідку ресурсів. Планувалося, що місія триватиме рік.

У листопаді 2018 року Росія заявляла про намір побудувати на Місяці дві обсерваторії. Передбачалося, що першим кроком до цього стане запуск апаратів Луна-25, Луна-26 і Луна-27. Сайт Naked Science нагадує, що дві попередні аналогічні російські місії до інших космічних тіл у 1996 і 2011 роках теж були невдалими.

"Путін повинен це врахувати": Сікорський припустив, скільки Україна здатна захищатися без допомоги США

неділя, 23 лютий 2025, 22:59

Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...

Малюк заявив, що СБУ знайшла ефективну протидію російським розвідувальним дронам

неділя, 23 лютий 2025, 22:24

Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...