Ердоган відповів на критику міжнародної спільноти віддати собор Святої Софії у Стамбулі-Константинополі під мечеть

У четвер, 2 липня, Державна рада Туреччини обговорила питання про можливу зміну статусу собору Святої Софії з музею на мечеть.

Президент Туреччини Тайіп Ердоган відкинув в п’ятницю критику ряду держав щодо можливої зміни статусу собору Святої Софії з музею на мечеть, повідомляють Патріоти України з посиланням на місцевий телеканал CNN Turk.

“Оскільки ми не здійснюємо богослужіння в інших країнах, то і інші країни не мають права втручатися в наші богослужіння. Висунуті по темі собору Святої Софії звинувачення є прямим нападом на наші суверенні права”, — сказав турецький лідер в ході виступу в Стамбулі, трансляцію якого вів телеканал.

Як повідомила 5 червня газета Hurriyet, президент Туреччини Тайіп Ердоган доручив своїм помічникам провести всебічне вивчення питання про зміну статусу собору Святої Софії. На засіданні головної ради Партії справедливості і розвитку Ердоган підкреслив, що після відповідних змін собор зможуть відвідувати туристи, як і в випадку з Блакитною мечеттю на площі Султанахмет в Стамбулі.

У четвер, 2 липня, Державна рада Туреччини обговорила питання про можливу зміну статусу собору Святої Софії з музею на мечеть. Телеканал CNN Turk повідомив, що рішення Держради буде оприлюднено протягом найближчих 15 днів. У разі, якщо він схвалить зміну статусу собору, влада республіки буде змушена вжити ряд кроків, щоб перетворити його в мечеть.

Софійський собор — пам’ятник візантійського зодчества. Він будувався в 532-537 рр. за вказівкою імператора Юстиніана, який вирішив увічнити славу Константинополя. Імператор хотів, щоб храм не мав рівних у світі, і навіть планував зробити в ньому підлогу з золотих злитків. Після падіння Візантійської імперії в 1453 році собор був перероблений в мечеть.

У 1935 році, згідно з декретом уряду Туреччини, підписаним засновником сучасної турецької держави Кемалем Ататюрком, собор став музеєм, а з християнських фресок і мозаїк були зчищені шари штукатурки, які приховували їх. У 1985 році собор був включений до складу пам’яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

З архіву ПУ. Помилка по Фрейду? На з'їзді "Слуги народу" трапився конфуз через російську агресію (відео)

понеділок, 3 серпень 2020, 23:30

Дуже конкретне і болюче для багатьох українців словосполучення "російська агресія" перетворилося на незрозумілу "осійську агресію". На з'їзді партії президента України Володимира Зеленського "Слуга народу", який відбувся 9 червня 2019 року, допустили п...

З архіву ПУ. "Взяти вас у список? Все чисто?": У Зеленського виник новий конфлікт з журналісткою (відео)

понеділок, 3 серпень 2020, 23:05

Ймовірно, перепалка сталася з журналісткою "Прямого", з яким у президента натягнуті відносини. Президент України Володимир Зеленський вступив в суперечку з журналісткою в день з'їзду політичної сили "Слуга народу", 9 червня 2019 року. Інцидент стався "...