Ердоган відповів на критику міжнародної спільноти віддати собор Святої Софії у Стамбулі-Константинополі під мечеть

У четвер, 2 липня, Державна рада Туреччини обговорила питання про можливу зміну статусу собору Святої Софії з музею на мечеть.

Президент Туреччини Тайіп Ердоган відкинув в п’ятницю критику ряду держав щодо можливої зміни статусу собору Святої Софії з музею на мечеть, повідомляють Патріоти України з посиланням на місцевий телеканал CNN Turk.

“Оскільки ми не здійснюємо богослужіння в інших країнах, то і інші країни не мають права втручатися в наші богослужіння. Висунуті по темі собору Святої Софії звинувачення є прямим нападом на наші суверенні права”, — сказав турецький лідер в ході виступу в Стамбулі, трансляцію якого вів телеканал.

Як повідомила 5 червня газета Hurriyet, президент Туреччини Тайіп Ердоган доручив своїм помічникам провести всебічне вивчення питання про зміну статусу собору Святої Софії. На засіданні головної ради Партії справедливості і розвитку Ердоган підкреслив, що після відповідних змін собор зможуть відвідувати туристи, як і в випадку з Блакитною мечеттю на площі Султанахмет в Стамбулі.

У четвер, 2 липня, Державна рада Туреччини обговорила питання про можливу зміну статусу собору Святої Софії з музею на мечеть. Телеканал CNN Turk повідомив, що рішення Держради буде оприлюднено протягом найближчих 15 днів. У разі, якщо він схвалить зміну статусу собору, влада республіки буде змушена вжити ряд кроків, щоб перетворити його в мечеть.

Софійський собор — пам’ятник візантійського зодчества. Він будувався в 532-537 рр. за вказівкою імператора Юстиніана, який вирішив увічнити славу Константинополя. Імператор хотів, щоб храм не мав рівних у світі, і навіть планував зробити в ньому підлогу з золотих злитків. Після падіння Візантійської імперії в 1453 році собор був перероблений в мечеть.

У 1935 році, згідно з декретом уряду Туреччини, підписаним засновником сучасної турецької держави Кемалем Ататюрком, собор став музеєм, а з християнських фресок і мозаїк були зчищені шари штукатурки, які приховували їх. У 1985 році собор був включений до складу пам’яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Зустріч Байдена і Путіна: В Білому домі розповіли, чи готові до скасування санкцій проти Росії

середа, 14 квітень 2021, 11:45

Джозеф Байден подзвонив Володимиру Путіну і запросив провести переговори. 13 квітня представник Білого дому Джен Дженніфер Псакі заявила, що запрошення президента американського президента Джо Байдена російському колезі Володимиру Путіну зустрітися не ...

Небо жорстоке до навернутого в скрепне православ'я макюкальника: У Допи знов можуть "вкрасти" Харків

середа, 14 квітень 2021, 11:27

У Харкові розгортається кампанія виборів міського голови. Співрозмовник однієї з відомих соціологічних фірм повідомив в коментарі сайту "Страна", що, виходячи з їхніх останніх закритих досліджень, у в. о. міського голови Ігоря Терехова зараз є деяка пе...