Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження стосовно першого заступника глави НАБУ

Гізо Углаву підозрюють в ухиленні від сплати податків і приховуванні громадянства Грузії.

ГПУ веде розслідування проти першого заступника директора НАБУ. Фото: Гордон.Генпрокуратура проводить розслідування стосовно першого заступника директора Національного антикорупційного бюро України Гізо Углави про підозру в ухиленні від сплати податків і приховуванні громадянства Грузії. Про це повідомляють 24 травня "Українські новини", посилаючись на рішення суду, передають Патріоти України.

Згідно з ним, Генпрокуратура здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні від 24 березня 2017 року за фактами внесення завідомо неправдивих відомостей в офіційні документи, їх використання та зловживання службовим становищем посадовими особами правоохоронних органів, що спричинило тяжкі наслідки.

Слідчий вказує, що 25 квітня 2015 року наказом директора НАБУ на посаду його першого заступника був призначений Углава.

"Згідно з отриманими даними, на момент призначення на посаду першого заступника директора НАБУ, він не втратив громадянства Грузії, перебував на обліку Служби громадянства та міграції Грузії і фактично мав громадянство зазначеної держави до червня 2016 року", – сказано в судовому рішенні в частині обґрунтування клопотання ГПУ.

Слідство підкреслює, що закон "Про державну службу" прямо позбавляє права на державну службу осіб, які мають громадянство іншої держави.

"Таким чином, Углава, при прийомі на державну службу в НАБУ, вніс до офіційних документів завідомо неправдиві відомості про відсутність у нього громадянства іншої держави, що надало йому можливість в подальшому зайняти пост першого заступника директора НАБУ", – вважає слідство.

Також Генпрокуратура вважає, що посадові особи бюро, які здійснювали перевірку кандидата на службі і обізнані про його належність до громадянства Грузії, навмисне використовували своє службове становище всупереч інтересам служби та завдали істотної шкоди інтересам держави.

Крім того, зазначено, що ГПУ розслідує можливе ухилення від сплати податків Углави. Зокрема, встановлено, що він у 2016 році реалізував свої корпоративні права в грузинському ТОВ "Транспортир" (LLC Transportir), за що отримав прибуток у розмірі 3 380 705 гривень, але не сплатив до державного бюджету України кошти в сумі 608 526, 9 гривень (18%), чим порушив вимоги Податкового кодексу.

Відзначається, що суд задовольнив клопотання Генпрокуратури і надав слідству доступ до речей і документів, що містять таємницю, яка охороняється законом, що знаходяться у володінні компетентних органів Грузії, зокрема до документів про втрату Углавою грузинського громадянства, а також до документів, що містять всю інформацію про компанію "Транспортир"(LLC Transportir).

"Луганськ, Донецьк - це Україна": Прем’єр-міністр Естонії відвідала КПВВ у Станиці Луганській

вівторок, 18 травень 2021, 23:52

Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас відвідала контрольний пункт в'їзду-виїзду на лінії зіткнення, повідомляють Патріоти України. Оглянула спорудження сервісної зони, повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Каллас ...

У Байдена відмовилися від санкцій проти "Північного потоку-2" – ЗМІ

вівторок, 18 травень 2021, 22:59

США мають намір відмовитися від санкцій проти компанії-оператора будівництва газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляє Axios, посилаючись на джерела в адміністрації президента Джо Байдена, передають Патріоти України. За їхніми даними, Держдепа...