Є успіхи! ЗСУ на Курщині використали тактику окупантів, але з родзинкою, - Forbes

Українські військові успішно використали тактику, яка раніше приносила результати російським окупантам, але з власним унікальним підходом. Під час контратаки в Курській області ЗСУ застосували метод швидкого зондування слабких місць ворога з подальшою блискавичною атакою, передають Патріоти України.

Згідно з даними Forbes, українські механізовані підрозділи скористалися оперативною паузою російських і північнокорейських військ, просунувшись на майже 5 км до села Фанасіївка. Це вражаючий результат, враховуючи сучасні реалії фронту, де постійний нагляд безпілотників та нестача бронетехніки ускладнюють будь-які масштабні прориви.

На відміну від російської тактики, яка передбачає використання "одноразової піхоти" для виявлення слабких місць, ЗСУ, ймовірно, залучили добре підготовлені групи спецпризначенців для збору критичної розвідки перед атакою. Це дозволило українським військовим завдати удару з мінімальними втратами.

Важливою відмінністю між російським і українським варіантами цієї штурмової тактики є те, що у росіян – велика кількість військ, а в українців – ні. Отже, українці, мабуть, використовують інший підхід до зондування російських ліній перед головною атакою.

Україна має перевагу в безпілотниках і це справді допомагає, але, як пише Forbes, присутність українських груп спеціального призначення в районі найуспішніших українських атак може також натякати на ще одну українську перевагу – розвідка проводиться професійно, а піхоту не відправляють на смерть.

У Курській області РФ базується 73-й центр спеціального призначення ВМС України, зокрема поблизу стартової позиції для нещодавнього контрудару на Фанасіївку. Завданням центру, як зазначено в документі, є "збір важливих розвідувальних даних про ворожі сили".

Як наголошують журналісти, добре підготовлені українські спецназівці мають більше шансів вижити під час ризикованої розвідувальної місії, ніж непідготовлені російські призовники, які, можливо, підписали свої контракти лише за кілька тижнів до цього.

Поки незрозуміло, чи зможе українська піхота втриматися у Фанасіївці. Їхні позиції в лісі неподалік від села вже два дні зазнають невпинного обстрілу російськими безпілотниками та артилерією.

Але щоб пройти так далеко, як їм вдалося, українці зробили те, що зазвичай роблять росіяни: досліджували ворожі лінії на предмет слабких місць, а потім розгортали групи бронетехніки, що швидко рухалися, щоб перекинути піхоту на нові позиції за початкову лінію зіткнення. Чи зможуть українці консолідувати свій прогрес, залежить від того, чи прибуде більше піхоти досить швидко, щоб захиститися від російських контратак.

У Forbes додали, що російські війська удосконалювали тактику "розвідування, а потім штурм", яку очолювала піхота, але використовували швидкісні машини, а українські міни, безпілотники, артилерія та протитанкові ракети зробили масовані механізовані напади непрактичними, якщо не суїцидальними

Росіяни, маючи на багатьох ділянках фронту перевагу в живій силі у співвідношенні три або більше, відправляють невеликі групи піхоти до українських ліній, явно припускаючи, що більшість з них не повернеться, але, очевидно, сподіваючись, що деякі з них все ж зможуть виконати завдання та виявити прогалини в українській обороні.

"Одноразова піхота є першою, хто буде використаний", – зазначили у Королівському інституті об'єднаних служб у Лондоні, додавши, що ці групи будуть знищені оборонним вогнем, але російські сили направлятимуть послідовні групи вперед на одній лінії наближення. "Українські сили повинні постійно захищати свої позиції від наступних хвиль, витрачаючи боєприпаси, оголюючи місця розташування своїх оборонних позицій та виснажуючи особовий склад". Якщо російська жива сила перевищить вогневу міць України, росіяни зможуть взяти під контроль ослаблені українські позиції

"Певна гарантія безпеки": налітики пояснили, якою могла б бути миротворча місія в Україні

вівторок, 11 лютий 2025, 10:37

У європейських та американських аналітичних колах активно обговорюють потенційне розміщення миротворчої місії в Україні у разі припинення бойових дій. Як пишуть "Донбас Реалії", нині у світі 11 миротворчих операцій під егідою Організації Об'єднаних Нац...

Ворогу дісталося по зубах: Сили ДШВ показали, як проходив новий наступ на Курщині (відео)

вівторок, 11 лютий 2025, 10:30

Командування Десантно-штурмових військ ЗСУ показало відео нових наступальних дій Сил оборони у Курській області Росії на початку лютого, передають Патріоти України. "У тісній взаємодії з підрозділами Сил підтримки, бойового та логістичного забезпечення...