Канада досі вивчає можливість передачі Україні списаних авіаракет класу "повітря-земля" CRV7. В Міноборони країни вивчають, наскільки корисними будуть для ЗСУ ці ракети та як безпечно їх транспортувати, передають Патріоти України.
Про це заявив міністр оборони Канади Білл Блер. За його словами, головна складність полягає у тому, що ракетам CRV7 вже десятки років, і вони можуть бути небезпечними в транспортуванні.
Блер пояснив, що Канада обмірковувала постачання Україні цих ракет, які передали на утилізацію, ще на початку повномасштабного вторгнення РФ. Але "на той час можливості України використати їх були вкрай обмеженими".
"Проте згодом ми побачили, що українці знайшли геніальні способи застосування інших технологій, зокрема дронів, що, можливо, зробить ці боєприпаси корисними для них", – додав голова канадського Міноборони.
За словами Блера, зараз Канада перевіряє, чи є списані ракети придатними до використання й транспортування.
"Ми працюємо з українцями й нашими союзниками, щоб упевнитися, що ці ракети можна з користю використати. Ця робота триває настільки швидко, наскільки можливо, адже потреба – нагальна", – додав міністр.
Канадські збройні сили мають на озброєнні понад 83 тисячі ракет CRV7, які були розроблені у 1980-х роках і на той час вважалися одними з найпотужніших ракет класу "повітря-земля" свого часу. Але й досі CRV7 залишається однією з найпотужніших штурмових некерованих ракет, ставши де-факто стандартною авіаційною ракетою країн Заходу (крім США) та їх союзників.
На початку 2000-х років Канада зняла ці ракети з озброєння. Три роки тому федеральний уряд країни підписав контракт на їхню утилізацію.
Міністерство оборони Канади повідомило, що розглядає списані CRV7 як частину можливого майбутнього пакета військової допомоги, проте не всі ракети мають боєголовки. Все ж Україна закликає Канаду якомога швидше передати їй ці боєприпаси. В цьому нас підтримує і канадська опозиція.
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали:
Російський диктатор Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан підписали договір про "всеосяжне стратегічне партнерство", але це жодним чином не вплине на війну РФ проти України. Таку думку в етері РБК-Україна політтехнолог Тарас Загородній, передають Па...