Карма: "Коронавірус вбив одного з організаторів геноциду в Боснії й Герцеговині", - Newsweek

Жертвою COVID-19 став колишній лідер боснійських сербів, якого засудили за злочини проти людства, скоєні в часи війні в Боснії й Герцеговині.

У Боснії й Герцеговині від коронавірусу помер один з колишніх сербських політиків, засуджений за скоєння воєнних злочинів у часи Боснійської війни 1992-1995 років. Смерть Момчило Країшника підтвердили в лікарні, де його лікували від інфекції. У заяві Університетський клінічний центр в Баня-Луці йдеться, що він помер у відділенні інтенсивної терапії "в результаті зараження новим коронавірусом", - пише Newsweek, передають Патріоти України.

Країшнику було 75 років. Міжнародний трибунал щодо колишньої Югославії засудив його до 20 років ув'язнення в 2006 році

"Момчило Країшник - один з найбільших злочинців в історії Європи. Його запам'ятають як того, хто вів політику геноциду", - сказав хорватський член президії Боснії й Герцеговини Желько Комшич.

Видання нагадує, що в часи Боснійської війни сербські сили силою висиляли хорватів і мусульманське населення з їхніх домівок на захоплених сербами територіях країни. Також були вбиті тисячі людей. Згідно з оцінками, до кінця війни в країні загинули більше 100 тисяч людей.

Країшник був близьким соратником лідера боснійських сербів Радована Караджича, якого трибунал ООН звинуватив в організації геноциду. Сербський член президії Боснії й Герцеговини Мілорад Додік назвав Країшника "великим патріотом". "Ім'я Момчило Країшника буде записане особливими літерами в історії нашої республіки й нашої нації", - сказав він.

Країшник потрапив у лікарню 29 серпня з пневмонією. Через день після госпіталізації його під'єднали до апарату штучної вентиляції легень. Всього у Боснії й Герцеговині підтвердили 23,6 тисяч випадків COVID-19, а також 698 смертей. Про це свідчать дані ВООЗ.

Конкуренти Штепи на виборах мера Слов'янська співпрацювали з "ДНР" – журналіст

понеділок, 28 вересень 2020, 0:21

Чиновників до співпраці з "ДНР" ніхто не примушував. Два головних конкуренти скандальної Нелі Штепи, обвинуваченої в сепаратизмі, на виборах мера Слов'янська Донецької області також співпрацювали з російськими найманцями "ДНР" у 2014 році. Про це на св...

Хіти тижня. Класична спроба обдурити історію: "Почавши війну проти України, Кремль подарував кожному росіянину саме те, що той хотів", - Казарін

понеділок, 28 вересень 2020, 0:10

Крим і Донбас стали м'ясорубкою для всіх незгодних з Володимиром Путіним. Тому що змогли перемолоти їх у порівняно однорідну масу. Про це у своєму блозі пише журналіст Павло Казарін, передають Патріоти України. Далі - мовою оригіналу:. "Девять лет наза...