Співробітники Служби безпеки України затримали інженерів-конструкторів стратегічного заводу Харкова, які хотіли продати до Росії секретні українські розробки у сфері паливно-енергетичного комплексу. Керівником агентурної мережі був харків'янин, колишній бізнес-партнер заводу. На росіян працювали також начальник конструкторського бюро та заступник керівника цеху промислового підприємства, передають Патріоти України.
Слідчі встановили, що росіянам потрібні були схеми, креслення й інструкції з виробництва парових турбін та комплектуючі до них, оскільки у Росії їх не виготовляють. До повномасштабного вторгнення РФ закуповували турбіни на заводі у Харкові. Вони потрібні для об'єктів державної корпорації з атомної енергії "Росатом", ТЕС і ГЕС. Тому росіяни наказали своїм агентам у Харкові викрасти документи та передати їх в електронній версії.
"Наявні в росії агрегати майже вичерпали свій ресурс і гостро потребують заміни чи капітального ремонту. Тож науково-технічні досягнення нашої держави потрібні були агресору для забезпечення безперервної роботи парових установок на об'єктах "Росатома". Також — для модернізації російських ТЕС та ГЕС, щоб продовжити безперебійне постачання електрики, у тому числі на заводи військово-промислового комплексу рф. За вказівкою окупантів їхні поплічники мали викрасти "потрібні" документи, відцифрувати їх та в електронному вигляді передати до рф", — розповів речник Управління Служби безпеки України у Харківській області Владислав Абдула.
У фігурантів провели обшуки, під час яких вилучили технічну документацію, телефони, ноутбуки, планшети, флешкартки з доказами злочину. В організатора агентурної мережі знайшли понад п'ять мільйонів у гривневому еквіваленті. Імовірно, ці гроші йому дали за співпрацю із росіянами.
Слідчі оголосили фігурантам підозру за ч. 2 ст. 28 і ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає довічне ув'язнення. Затримані знаходяться під вартою, права внесення застави їм не дали.
Участь у конклаві — зібранні кардиналів для обрання нового глави Католицької церкви — візьме один українець. Це 45-річний уродженець Тернополя, єпископ УГКЦ Микола Бичок, який наразі опікується українською діаспорою в Австралії. Саме його в числі 21 ін...
Марко Рубіо сказав, що якщо неможливо завершити війну в Україні, треба рухатися далі. Це повністю відповідає сценарію, який з кінця листопада позначений як найбільш імовірний, вважає Валерій Пекар, викладач Києво-Могилянської академії, передають Патріо...