Хіти тижня. На Донбасі вперше офіційно зафіксували російську РЛС 51У6 "Каста-2Е1", яку поспіхом намагалися замаскувати (фото)

Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm отримали ексклюзивне візуальне підтвердження інформації щодо першої офіційної фіксації російської радіолокаційної станції 51У6 «Каста-2Е1» на окупованій частині українського Донбасу

Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm отримали ексклюзивне візуальне підтвердження інформації щодо першої офіційної фіксації російської радіолокаційної станції 51У6 «Каста-2Е1» на окупованій частині українського Донбасу. Сьогодні ми публікуємо ці дані спеціально для наших читачів, а також доповнюємо інформацію додатковими фактами.

Нагадаємо, що цю російську РЛС вперше виявили спостерігачі ОБСЄ за допомогою міні БПЛА. Текстова інформація про це була оприлюднена у звіті № 38/2021 від 17 лютого 2021 року. У цьому звіті також було вказано, що РЛС 51У6 «Каста-2Е1» була помічена 15 лютого 2021 на полігоні поблизу населеного пункту Бугаївка, Луганської області. Це в 37 км на південний захід від Луганська, тимчасово окупована територія України, яка контролюється російськими гібридними військовими формуваннями. Також було вказано, що станція розміщена за 30 км від лінії зіткнення на Донбасі.


“Ховаючись у всіх на очах”* під прапором України

На фото видно, що російські військовослужбовці**, які обслуговують цю станцію РЛС на Донбасі, побачивши міні безпілотник СММ ОБСЄ, поспіхом намагаються замаскувати техніку, накривши її брезентом або плівкою з синьо-жовтими кольорами державного прапора України. Ймовірно, таким чином вони розраховували ввести спостерігачів в оману та приховати російську приналежність РЛС 51У6 «Каста-2Е1». Кумедно, що “про всяк випадок” на позиціях російських окупаційних військ на Донбасі не вистачає звичайних маскувальних сіток, проте, є матеріали для “раптової українізації”. Хоча, можливо, це була “хитра ініціатива” якогось окремого командира.


*У 2015 році аналітичний центр Atlantic Council опублікував доповідь “Hiding in plain sight: Putin’s war in Ukraine” (“Ховаються у всіх на очах. Війна Путіна проти України”). Доповідь вийшла 5 мовами та розповідала про неспростовні докази присутності російських збройних сил на території України. Офіційний переклад доповіді українською та російською мовами був зроблений волонтерами міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm, матеріали якої також увійшли у це дослідження, що було також відзначено на сторінках доповіді.


**За результатами чисельних OSINT-досліджень InformNapalm, систематизованих у найбільшу у світі відкриту базу даних з фактами фіксації російської техніки та військовослужбовців в Україні, є вагомі припущення, що складні зразки техніки, наприклад, засоби РЕБ та РЛС, обслуговуються на Донбасі виключно кадровими російськими військовослужбовцями, підготовленими фахівцями ЗС РФ.
На фото з БПЛА СММ ОБСЄ, яке розглядається вище, також можна помітити стенди з інформацією біля техніки та пожежні щити, що видає кадрову військову організацію та підходи до тилового забезпечення.


Визначення координат та геолокація місцевості

Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm, спираючись на початкові дані цього знімку (30 км від лінії зіткнення, 37 км на південний захід від Луганська), змогли також зробити геолокаційну прив’язку до місцевості та визначити точні координати місця фіксації російської РЛС 51У6 «Каста-2Е1». Координати 48°24’50.2″N 38°52’36.9″E.

Додаємо декілька скріншотів для візуального порівняння та пояснення.

Цікаво, що на супутникових знімках за 2018 рік в цьому ж місці також видно, як зберігалися діжки із соляркою. А також поряд зберігалась не визначена військова техніка, накрита маскувальною сіткою.


Російська 51У6 «Каста-2Е1» для виявлення БПЛА

Окремої уваги заслуговує факт, що російська мобільна радіолокаційна станція дециметрового діапазону 51У6 «Каста-2Е1» призначена саме для виявлення повітряних об’єктів, у тому числі тих, які літають на надмалих висотах. Враховуючи, що українська авіація не використовується в зоні проведення ООС, то станцію розгорнули саме для полювання за БПЛА.

В жовтні 2020 року міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm на основі розвідувальних даних звертала увагу на ознаки підготовки до ескалації бойових дій на Донбасі та вказувала, що РФ, ймовірно, готується до застосування ударних БПЛА Bayraktar TB2. Не виключено, що поява на окупованій території російських РЛС 51У6 «Каста-2Е1» є спробою врахувати сучасний досвід застосування ударних БПЛА Bayraktar TB2 в ході бойових дій між Азербайджаном та Вірменією.

Технічні особливості

До складу РЛС 51У6 «Каста-2Е1» входять такі транспортні одиниці:

  • машина з антенно-мачтовим пристроєм на базі шасі КАМАЗ-43114
  • машина з апаратурою та додатковим обладнанням разом з дизель-агрегатом АД-30 на одновісному причепі.

Особовий склад для обслуговування станції – 6 військовослужбовців.
Ілюстративне фото РЛС 51У6 «Каста-2Е1» з сайту bastion-opk.ru:


У режимі безперервної роботи станція може працювати до 20 діб. Радіус виявлення цілей – від 5 до 150 км, по висоті – до 6 км.

Виробництво РЛС 51У6 «Каста-2Е1» проводилось серійно з 1989 по 2003 рік на потужностях Муромського заводу радіовимірювальних приладів у Російській Федерації. В Україну як до, так і після розпаду СРСР такі системи не постачалися, тому фіксація цієї техніки на Донбасі є неспростовним доказом агресії Російської Федерації проти України. Нагадаємо, що в базі даних InformNapalm зібрані факти щодо понад 50 типів російського озброєння і техніки, яка не могла стати трофеєм і таємно постачалась на Донбас з Російської Федерації. Таким чином маємо черговий факт, що Росія повністю контролює, фінансує та керує бойовими діями на сході України.

Загострення на Донбасі та дистанційне мінування

Як повідомляє пресцентр ООС, 23 лютого 2021 року збройні формування РФ вкотре цинічно порушили режим припинення вогню та крім обстрілів позицій українських військових із забороненого озброєння, відкрили вогонь і по Хутору Вільному на Луганщині. Для обстрілів мирного населення російські окупанти застосували станкові протитанкові гранатомети, а також здійснили дистанційне мінування території населеного пункту. В результаті отримав множинні поранення і загинув мирний мешканець на подвір’ї якого вибухнула міна.

За даними ООН, за період з квітня 2014-го по 31 січня 2021 року внаслідок війни на Донбасі загинули від 13 100 до 13 300 людей.

Гібридна російська військова агресія на сході України стала продовженням операції по захопленню та окупації українського Криму і за задумом керівництва РФ була спрямована на відволікання уваги світової спільноти від кримського питання. Чим гострішою була ситуація на Донбасі, тим менше міжнародна спільнота згадувала про окупацію Криму, хоча обидві ці складові є невіддільною частиною глобальної російської неоголошеної війни проти України.



Джерело

Опублікував: Андрій Савчук

Путін піднімає ставки: РФ створила ракету "Орешник", порушивши домовленості укладені з США, - Forbes

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:55

Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...

"Основна подія": Британська розвідка назвала фактор, що змінив характер російсько-української війни

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:25

За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...