За пропозицією угорської партії влади "Фідес" у п’ятницю парламент країни ухвалив резолюцію, в якій проголосив прихильність досягненню миру в Україні, та більшість її тексту є критикою санкцій проти Росії з боку Європейського Союзу.
У резолюції з восьми пунктів, яку підтримали 130 угорських парламентарів проти 24, вони підкреслили прагнення миру й закликали всіх членів міжнародної спільноти "працювати для якнайшвидшого миру та уникати дій, що можуть призвести до ескалації війни".
Окремо вони "повторили засудження військової агресії Росії та визнали право України на самооборону".
Наступні два пункти – найбільші в документі – є послідовною критикою санкцій Європейського Союзу, які не "приглушили війну і не поставили російську економіку на коліна"; ба більше, через санкції зросли ціни на енергоносії, й тому Європа "фінансує російську війну".
"Ми проти планів Брюсселя розширити обсяг енергетичних санкцій. Повна заборона імпорту нафти й газу та заборона на імпорт ядерного палива призведе до значних перебоїв у постачанні й ще більшій інфляції державах-членах ЄС, зокрема Угорщині", – пишуть парламентарі.
Навіть у пункті, де підкреслюється відданість Будапешта членству в ЄС і НАТО, згадуються "громадські консультації" щодо санкцій і результати виборів квітня 2022 року як доказ, що "замість постачання зброї та подальших санкцій потрібно якнайшвидше почати переговори про мир".
Окремо в резолюції підкреслюють, що Угорщина з початку повномасштабного вторгнення Росії здійснює "найбільшу гуманітарну операцію у своїй історії", а угорське населення Закарпаття "вкрай потерпає від збройного конфлікту" й призову, який "втягує ще більше закарпатців на лінію фронту".
Крім того, з подачі "Фідес" у резолюцію додали пункт із закликом до угорських політиків "утриматись від позиції та політичних дій, які могли б завдати Угорщині значної економічної шкоди чи призвести її до війни". Ця правка була спрямована проти опозиційних політиків, що системно критикували "Фідес" і угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана.
Як відомо, Угорщина заявляє, що постачання зброї Україні та санкції не стали тими заходами, які допомогли призвести до миру в Україні. Угорські офіційні особи також неодноразово заявляли, що для вирішення війни в Україні необхідні переговори між Байденом і Путіном.
Сценарій того, що з часом Україна отримає кордони 1991 року, стає дедалі реальнішим. Тому що наступний президент США Дональд США заходить у сильну переговорну позицію з Росією. Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів політтехнолог Тарас ...
Співробітники імміграційної та митної поліції США планують масштабну операцію з припинення діяльності іммігрантів у країні. Посилення арештів почнеться після інавгурації Дональда Трампа, передають Патріоти України з посиланням на NBC News, CBS News і A...