Процес поставки Україні західної авіації вже став незворотним, але передача самих літаків - це тільки половина справи. Належить вирішити ще низку не менш складних питань, заявив радник міністра оборони України Олексій Копитько у своєму Фейсбуці, передають Патріоти України.
"Навчання [пілотів і техперсоналу] почалося. Перша конкретика по Ф-16 (42 + 19 штук) озвучена. Є чіткі домовленості щодо навчання пілотів і наземного персоналу. Під це "авіаційна коаліція" з 11 країн підписала меморандум у Вільнюсі", – заявив він.
Копитько підкреслив, що питання навчання льотчиків і техніків вирішено – їх навчать стільки, скільки домовилися. Тепер же консультації йдуть про те, що буде поставлено крім літаків.
"Бо літаки - це півсправи. Наземна інфраструктура (а там є спеціальна техніка). Боєприпаси (ракети, бомби, снаряди – дороге задоволення + ми не виробляємо, треба від когось отримувати або купувати). Обслуговування та ремонт (запчастини – отримувати, купувати, виробляти за ліцензією і т.д.). Всю цю красу треба забюджетувати", - пояснив радник міністра.
Різниця між міжконтинентальними балістичними ракетами (МБР) та балістичними ракетами середньої дальності (БРСД) у випадку РС-26 "Рубеж", також ймовірно відомої як "Орешник", полягає в класифікації, визначеній Договором про ліквідацію ракет середньої і ...
Обстріл Дніпра балістичною ракетою "Орєшнік" та заяви російського диктатора Володимира Путіна, не свідчать про істотні зміни в ударних можливостях Росії або ризик застосування нею ядерної зброї, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інститу...