Командувач українським флотом морських безпілотників у складі Головного управління розвідки заявив, що не заспокоїться, доки Чорне море знову не стане вільним від російських кораблів. Його мрія – знищити весь флот країни-агресора РФ, яка розв’язала повномасштабну війну. Про це військовий із позивним "13" розповів у коментарі The Times, передають Патріоти України
Видання ж вказало на типи морських дронів, які захисники використовують для ураження ворожих цілей, зокрема в тимчасово окупованому Криму.
"На секретній базі новий флот морських дронів України має склад, начинений достатньою кількістю вибухівки, щоб знищити весь Чорноморський флот Росії. Командувач заявив, що він проробляв дірки в деяких із найсучасніших військових кораблів РФ, потопивши свої останні дві цілі біля Чорноморського у Криму 10 листопада", – йдеться у матеріалі.
Військовий поділився, як на світанку того дня українські дрони прокралися у захоплений росіянами порт, минаючи протичовнові сітки, щоб знайти правильний кут атаки. Окупанти відкрили вогонь із кулеметів по низьких і вузьких силуетах дронів, але коли ті прискорилися, потік куль не влучив у ціль. Тоді ще більше російських артилеристів відкрили вогонь із великокаліберної зброї, але два дрони змогли вразити "Акулу" та десантний корабель класу "Серна", а третій вибухнув у доці. Кораблі затонули, забравши з собою на дно Чорного моря ще й бронетранспортер.
"Вони знали, що ми приїдемо, але нічого не могли з цим вдіяти. Радість була неймовірна. Метою мого життя було потопити російський корабель, і ми потопили одразу два з них. І наскільки я знаю, ніхто ніколи й ніде цього не робив. Тепер у нас нова мета – потопити щось більше", – заявив "13-й".
Він розповів, що їхня кампанія атак розпочалася у травні – тоді російський розвідувальний корабель "Іван Хурс" був змушений повернутися до порту з Босфору після загадкових вибухів. У липні та вересні та ж доля спіткала новий російський сторожовий корабель "Сергій Котов". Вдруге дрони влучили в нього випадково, коли він маневрував, щоб уникнути переслідування авіації.
За словами військового, всі ці атаки були справою рук команди дистанційних операторів дронами ГУР. "Ця зброя надзвичайно ефективна. Якщо приблизно уявити, скільки коштує побудувати кораблі типу "Котов" і навчити екіпажі, то на будівництво та укомплектування таких суден йдуть роки. Навіть якщо порахувати всі використані в атаці дрони за один, вони в тисячі разів дешевші", – сказав командир.
Аналітики визнали, що українські сили змінюють військово-морську війну, показуючи вразливість ворожих суден перед дешевими дронами-камікадзе, що швидко виробляються."Ми пишемо історію. І наші західні партнери дуже зацікавлені у цих інструментах", – підтвердив "13-й".
The Times пише, що інші підрозділи, зокрема Служби безпеки України, використовували безпілотникиSea Baby, які несуть більшу боєголовку масою 450 кг, для атак на Керченський міст, фрегат "Адмірал Макаров", нафтовий танкер Sig та "Оленьогорський горняк", десантний корабель класу "Ропуча".
"Дрони у поєднанні з рейдами спецназу на Зміїний острів та в Криму, а також затопленням "Москви" ракетами ВМФ змусили росіян відступити. Їм довелося перейти від наступального патрулювання в Чорному морі до оборонних завдань", – наголошується в публікації.
Аналітики кажуть, що переважаючі військово-морські сили Росії, які колись загрожували висадкою десанту в Одесі, більше не можуть забезпечувати блокаду й навіть були змушені відступити до берегової лінії, яку контролює Кремль. Російські вертольоти та швидкохідні патрульні катери довелося використовувати для захисту окупованих портів, де Чорноморський флот встановив численні ешелони захисту від дронів. Все це дозволило Україні прокласти міжнародний торговий маршрут, що охоплює узбережжя союзників по НАТО – Румунії та Болгарії через Босфор, "послабивши мертву хватку Путіна на економіці країни".
"Росіяни стали поводитися на морі набагато обережніше. Ми можемо просто поглянути на зміни в їхніх рухах. Більшу частину часу вони стали проводити ближче до кримського узбережжя, здійснюючи рейси між Севастополем, Феодосією, Керчю, Новоросійськом. Вони більше не можуть дозволити собі подорожувати цим маршрутом так само вільно, як до того, як ми розпочали нашу роботу", – пояснив військовий ГУР.
Журналістам він продемонстрував сірі корпуси безпілотних надводних дронів Magura V5, кожен із яких оснащений двома камерами, інфрачервоною оптикою, супутниковим приймачем та двигуном потужністю 300 к. с., який веде корабель хвилями зі швидкістю 72 км на годину. У його носовій частині, що нагадує каяк, розташована боєголовка масою 250 кг.
Також "13-й" вказав на більш громіздкі чорні корпуси дронів наступного покоління, оснащені важчими боєголовками, які можуть послати міни на шлях кораблів, які нічого не підозрюють, перш ніж повернутися на базу цілими та в безпеці. Хоча ці морські дрони повністю збираються в Україні, очевидно, що в них використовуються і західні технології.
Наприклад, супутниковий приймач у стилі Starlink розташований на задній панелі, який передає зображення з двох камер у підрозділ ГУР, що має тісні зв’язки як з британською, так і з американською розвідкою. Двигун потужністю 300 к. с. розганяє його до 72 км на годину під час атаки, а крейсерська швидкість 40 км на годину дає йому запас ходу близько 400 км.
Торішнього серпня Велика Британія подарувала Україні шість безпілотних підводних автономних мінно-розвідувальних апаратів – передову технологію, яку ще можна відтворити в підводних ударних дронах. За словами аналітиків, успіх України на морі відзначив міністр закордонних справ лорд Девід Кемерон під час поїздки до Одеси минулого місяця. Він сказав: "Дуже важливо те, чого досяг український флот, відтіснивши росіян, відкривши ці нові морські шляхи. Я пишаюся тим, що Британія відіграє у цьому свою роль".
"Моя мрія – потопити ще більше російських кораблів, набагато більших. Так багато, що вони взагалі не зможуть плавати. Чи маємо ми можливість знищити весь Чорноморський флот? Так. І ми працюємо над цим", – підтвердив командир "13-й ".
Втрати російських військ на Покровському напрямку перевищують українські "в рази", хоч там окупанти зосередили для штурму міста свої найкращі підрозділи, повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський в інтерв'ю для ТСН.Тиждень, передають Патріоти ...
За рішенням головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського у військах розпочала роботу комплексна група Генерального штабу. Наразі вона здійснює перевірку ву 156 бригаді. Про це йдеться в повідомленні Генштабу, передають Патріоти України....