
Президент України Володимир Зеленський перші два місяці з початку повномасштабного вторгнення РФ провів у бункері часів СРСР, у якому не було навіть світла. Про це пише The Sunday Times, передають Патріоти України.
За інформацією журналістів, Зеленський разом із найближчим оточенням у цей період практично не виходив з укриття.
Бункер, спроєктований і побудований ще за часів СРСР, може захистити людей, що перебувають усередині, навіть від прямого ядерного удару.
Спочатку передбачалося, що президент України та його оточення перебуватиме у притулку лише кілька перших днів після повномасштабного вторгнення РФ. Проте сам Зеленський наполіг на продовженні безпрецедентних заходів безпеки та пробув в укритті майже два місяці російсько-української війни.
"Зеленський разом зі своїми старшими помічниками провів більшу частину двох місяців, живучи в підпіллі, періодично виринаючи на поверхню, щоб запевнити людей, що він нікуди не поїхав", — стверджує медіа.
Репортер The Sunday Times, якому дозволили спуститися в бункер, говорить про те, що тут панує повна темрява. Єдине джерело світла в цьому місці – ліхтар охоронця, який висвітлює їм шлях. У притулку також не можна користуватися стільниковим зв'язком.
Крім того, охорона українського президента розробила безпрецедентні заходи безпеки. Так, усі люди, які були поруч із Зеленським, підписали папери про нерозголошення. Їм заборонено розповідати про все, що відбувалося у стінах бункера. Вони не мають права говорити навіть про їжу, яку приносили тим, хто перебуває в бункері.
За результатами опитування інститутом IBRiS на замовлення Radio ZET, 59,7% поляків не підтримують вступ України до Європейського Союзу. Водночас 35,4% респондентів висловилися за членство України в блоці, найвищий рівень підтримки зафіксували серед виб...
Міністерство оборони Німеччини, ймовірно, відмовляється від проєкту створення найбільшого бойового корабля для Військово-морських сил країни — фрегата класу F126, передають Патріоти України. Як повідомляє Der Spiegel, проєкт зіткнувся з численними затр...