У Службі безпеки України 25 березня оприлюднили докази незаконних поставок військових товарів із РФ у справі "приватної військової компанії" екс-нардепа Семена Семенченка та "позаштатного агента НАБУ" Євгена Шевченка. На офіційному сайті СБУ з'явилися скриншоти листування фігурантів у месенджері Telegram, а також записи їхніх розмов. Співрозмовники відкрито обговорювали види зброї, ціни, домовлялися про терміни і таке інше, зазначають Патріоти України.
Зокрема, Семенченко і Шевченко нібито листувалися про постачальника, а один із товарів – "дефіцитні" клістрони для запуску ракет – судячи з оприлюднених матеріалів, за завищеною ціною хотіли продати держконцерну "Укроборонпром".
У СБУ нагадали, що вони розслідують протиправну схему з ввезення поза митним контролем військових запчастин і товарів подвійного призначення з Російської Федерації, які згодом продавали державним підприємствам оборонної сфери за завищеними цінами.
Шевченко, а також Андрію Рогозі (фігурантові низки кримінальних проваджень і журналістських розслідувань щодо корупційних схем, пов'язаних з "Укроборонпромом") повідомлено про підозру за ч.2 ст. 333 КК.
Як розповів керівник Головного управління СБУ в Києві та Київській області Олег Головаш, на викриття такої незаконної схеми вдалося вийти завдяки злагодженій роботі з протидії створенню незаконних воєнізованих формувань.
"Адже існування подібних організацій є загрозою для держави. Як наслідок, ми отримали досить багато доказів протиправної діяльності", – заявив Головаш.
Начальник Другого управління СБУ із боротьби з корупцією та організованою злочинністю Костянтин Невмержицький зі свого боку зазначив, що встановлені правоохоронцями факти свідчать "про відсутність у організаторів схеми будь-якого бажання зміцнити обороноздатність нашої держави".
"Йдеться виключно про приватні мотиви. Отримані дані повністю розвіюють міф, що окремі особи нібито допомагали державі. Як ви бачите, вони закуповували цю групу товарів (клістрони, які використовуються для запуску ракет зенітно-ракетного комплексу С300, – ред.) за ціною в 30 тис. доларів, а продавали оборонним підприємствам – за 200 тис. доларів. Тобто ми бачимо, що про допомогу і відстоювання державних інтересів тут не йдеться", – повідомив Невмержицький.
ГУР перехопило нову телефонну розмову окупантів, в якій росіянин нервує через новини з фронту і скаржиться на великі втрати, передають Патріоти України. Росіянин розповів, що один його знайомий окупант відправився на “нуль”, де був знищений разом зі ус...
Росія вдарила 21 листопада по Дніпру балістичною ракетою зі складу нового ракетного комплексу "Кєдр". Про це повідомило Головне управління розвідки МОУ, передають Патріоти України. Підльотний час ракети з моменту запуску в Астраханській області до влуч...