Перша частина поданого в ЄСПЛ позову стосується захоплення українських кораблів, а друга - подальшого поводження з моряками, - заступник голови Мін'юсту

Під час захоплення суден проти українських військових застосовувалася зброя, тож була висока ймовірність загибелі людей.

Іван Ліщина. Фото: Український тиждень.

У заяві, яку Україна подала до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) через захоплення РФ українських моряків, йдеться про використання російською стороною озброєння, яке могло призвести до загибелі людей. Про це розповів заступник голови Міністерства юстиції України і уповноважений з питань Європейського суду Іван Ліщина, передають Патріоти України.

За його словами, документ містить інформацію про російську анексію Криму, Керченську протоку, Азовське море і його значення для України. Також присутні два епізоди, пов`язані з порушенням прав людини. "Перша частина - це напад на українські кораблі, їх розстріл зі зброї і захоплення. Друга частина - це поводження з українськими моряками після їх захоплення", - розповів Іван Ліщина.

При цьому заступник голови Мін`юсту підкреслив, що при захопленні українських військових застосовувалася зброя, тож була висока ймовірність загибелі людей. "Стрілянина велася по силуету корабля, не по гвинтах, не спереду. Оскільки кораблі невеликі, кілька попадань призвели б до загибелі людей. Тому тут є очевидні підстави говорити про те, що сам процес був побудований таким чином, що була висока ймовірність, що хтось буде вбитий", - зазначив Іван Ліщина.

Він додав, що українська сторона вбачає в цьому порушення права на життя, яке передбачене Женевською конвенцією, і підкреслив, що "не було юридичних підстав для того, щоб відкривати вогонь по українських кораблях".

Х**ло в істериці? Зустріч Путіна і Зеленського може зірватися. У Росії назвали причину

п’ятниця, 25 червень 2021, 14:44

У Росії різко відреагували на санкції України проти російських компаній. Це може вплинути на можливість зустрічі президентів України та Росії Володимира Зеленського та Володимира Путіна. Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, повідомл...

З архіву ПУ. Ефектне видовище: Українські військові знищили російську розвідувальну станцію на Донбасі (відео)

п’ятниця, 25 червень 2021, 14:00

Результат виконання бойового завдання бійці зафіксували на відео. Сили ООС знищили новітню переносну станцію наземної розвідки ПСНР-8 "Кредо-М1" російського виробництва. Про це повідомляє прес-служба 24-ї ОМБр імені короля Данила на своїй сторінці у Fa...