Під питанням: У США виникли труднощі зі збільшенням виробництва ракет для Patriot, які поставляють Україні

План США щодо збільшення виробництва ракет до систем протиповітряної оборони Patriot, ймовірно, буде відкладено. Проблеми виникли на підприємствах у Японії через дефіцит критично важливих компонентів. Про це пише видання Reuters із посиланням на джерела. За даними співрозмовників журналістів, йдеться про головки самонаведення, виробником яких є компанія Boeing, передають Патріоти України.

Як ідеться у матеріалі, японська компанія Mitsubishi Heavy Industries (MHI) вже виробляє близько 30 ракет щорічно за ліцензією оборонного підрядника Lockheed Martin і може збільшити кількість до 60. Як кажуть джерела, у Вашингтоні сподіваються якнайшвидше збільшити виробництво з приблизно 500 на рік до понад 750 на рік у всьому світі.

Однак через дефіцит компонентів можуть пройти роки перш, ніж MHI зможе збільшити обсяги виробництва. 2023 року Boeing почав розширювати свої потужності, щоб збільшити виробництво на 30%, хоча додаткові виробничі лінії не запрацюють до 2027 року.

Водночас, як стверджує Reuters, навіть при постачанні достатньої кількості головок самонаведення, розширення річного виробництва ракет для Patriot в Японії більш ніж на 60 одиниць вимагатиме від компанії нарощування потужностей. Зважаючи на це, пишуть журналісти, Штати чи MHI мають знайти гроші на будівництво нового заводу з виробництва ракет. Це може коштувати щонайменше десятки мільйонів доларів.

Ренегатам перекрили "кисень": YouTube заблокував канали підсанкційних екснардепів Мосійчука і Дмитрука

четвер, 3 липень 2025, 6:00

YouTube заблокував на території України ще два канали, які поширювали співзвучну російській пропаганді інформацію. Вони були пов’язані з особами, проти яких запроваджені санкції, передають Патріоти України з посиланням на ЦПД. "Заблоковано новий канал ...

Рахунок втрат ворога йде на тисячі: Маломуж оцінив, зможе Росія захопити Донеччину 2025 року

середа, 2 липень 2025, 23:40

На початку повномасштабної війнив Україні одним із головних завдань Росії на фронті залишалося встановлення повного контролю над територією Донецької області. Минуло вже понад три роки, однак ворог досі зазнає серйозних втрат — лише там рахунок йде на ...